Genel Sağlık Bilgileri

Masaj Nedir? Masaj Terapisi Çeşitleri Nelerdir ?

Masaj Nedir ?

Masaj; kaslar, bağ dokuları, tendonlar, ligamentler ve eklemler dahil olmak üzere vücudun yumuşak dokularının manipülasyonudur. Masaj Terapisi, günlük ve mesleki stres, kas aşırı kullanımı ve birçok kronik ağrı koşullarıyla ilişkili rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olan, klinik odaklı sağlık seçeneklerinden biridir.

İnsanlar, stres ve kaygıları azaltmak, kasları gevşetmek, yaraları iyileştirmek, ağrıyı azaltmak, genel sağlık ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek için çeşitli nedenlerle masaj terapisi istiyorlar. Masaj gerginliği ve ağrıyı azaltmak, kan akışını artırmak ve gevşeme teşvik etmek için yararlı olabilir. Masaj terapistleri genellikle elleri ile baskı uygularlar, ancak ön kollarını, dirseklerini veya ayaklarını da kullanabilirler. En az 80 farklı masaj çeşidi var. Bazıları naziktir ve bazıları çok aktif ve yoğundur.

masaj-nedir-amaci-nedir-nasil-yapilir-faydalari-cesitleri-nelerdir-medikal-bolgesel-manuel-masaj

Masaj Terapisinin Çeşitleri Nelerdir ?

Çeşitli masaj türleri mevcut olmakla birlikte, iki temel kategori vardır:

Rahatlama Masajı

İsveç masajı olarak da bilinir; Kaplıcalar, sağlıklı yaşam merkezleri ve tatil köyleri gibi ortamlarda uygulanır. İsveç masajı çok naziktir ve genellikle rahatlamayı teşvik etmek, kan akışını artırmak ve kas gerginliğini gidermek için kullanılır.

Terapist, uzun süren kayma vuruşları ve yoğurma ve kalp kan akış yönündeki kasların üst tabakasındaki vurma tekniklerinden yararlanır. Bu aynı zamanda hareket aralığını iyileştirmek için eklemlerin hafifçe hareket ettirilmesini de içerebilir.

rahatlama-temel-isvec-masaji-nedir-nasil-yapilir-kimlere-uygulanir

Rehabilite Edici Masaj

Rehabilite edici masaj aynı zamanda derin doku, tıbbi, terapötik veya klinik masaj olarak da bilinir; Klinikler, hastaneler ve kiropraktik (kayropraktik) büroları gibi birçok alanda uygulanmaktadır. Derin doku masajı daha aktif ve yoğundur. Uzun süren kas gerginliğini tedavi etmek için kullanılır.

Terapist, İsveç masaj tekniğinin dışında kaslara parmaklar, baş parmakları ve dirsekler ile basınç yaparak terapi uygular. Terapist, aşınmış veya yaralanmış sıkı, gergin kasları, kasları gevşetene kadar devam eden düğüm noktalarına sert baskı uygular.

rehabilite-edici-masaj-nedir-nasil-uygulanir-yapilir-kayropraktik-uzmanlari-neler-yapar

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap