Resepsiyon Masası, Hastane Bankoları Modelleri

Resepsiyon Masası Nedir?

Resepsiyon masası, hastane bankosu olarak ta adlandırılmış olup; otellerde, hastanelerde ve sağlık merkezlerinde hastaların ve hasta yakınlarının karşılanarak, danışmanların ve hastane görevlilerinin bulunduğu ve hizmet verdiği alandır.

Hastane bankoları tercihi tasarım açısından son derece önemlidir. Tasarım yapılırken, bankonun koyulacağı alanın belirlenmesi, kullanım alanı, yer ve mekanın özellikleri göz önünde bulundurularak imal edilmelidir.

Hastane Bankosu Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Hastane için banko tercihi yapılırken, çevreye zararlı bir madde içermemesi gerektiği gibi hijyenik olması da büyük önem teşkil etmektedir. Steril olmayan ve zararlı maddeler içeren bankolar hastane kuralları gereği kabul edilmemektedir.

Hastane bankoları kolay temizlenebilmeli ve kullanışlı olmalıdır. Hijyenik olması hastalarınızın sağlığını önemsemek yönünde olmalıdır.

Hastane bankoları modelleri tercihi yapılırken, hasta kabul ve kayıt bölümleri olmalı ve kullanışlı olmalıdır. Bankoların, rafları, bölmeleri, çekmeceleri ve dolapları kullanışlı olmalıdır.

 

 

Bankolar, leke tutmamalı, kolay temizlenebilmeli ve ferahlığın sağlanması için ışığı geçirebilmelidir. Hastanenin dekoruna uygun olmalıdır aksi taktirde göz zevkini bozacak ve şık durmayacaktır.

Banko, yaralanma, sürtme ve çarpma gibi unsurlar göze alınarak oluşacak zararlar engellenmelidir ve yere sabitlenmelidir.

Hastane bankosu veya resepsiyon masası satın almak için lütfen firmamızla iletişime geçiniz. Konusunda uzman ekibimiz ihtiyaçlarınızı belirleyerek fiyatlandıracaklardır.

 

Benzer Yazılar