Dereceli Havalı Yastıklı Kol Askısı

Dereceli Havalı Yastıklı Kol Askısı Neden Kullanılır?

Aksilla (Kol ile omuzun birleşme noktası altındaki çukur kısım-koltukaltı) yastığı yani diğer bir anlamıyla dereceli havalı yastıklı kol askısı, askılık altındaki yastık sayesinde kolun ağırlığını daha geniş bir yüzey alanına yaymaya yardımcı olarak, ulnar sinir (omuzdan ele uzanan) üzerindeki basıncı düşürür.

Yastıklı Kol Askısının Kullanım Alanları Nelerdir?

Yastıklı kol askısı, hastanın ameliyat sonrası kullanması mecburi durumlarda immobilizasyonu yani sabitlemeyi sağlamak, kapsül kaydırmalarında, yumuşak doku zedelenmelerinde kolun 30 derece, 45 derece veya 60 derece askıya alınması gerektiğinde kullanılması gereken bir ortez ürünüdür.

Yastıklı kol askısında sağ kol veya sol ayrımı yoktur. Kol askısı doktor tavsiyesi ile kullanılan ve kaç derecede abduksiyonda kalacağı doktor tarafından belirlenen bir üründür. Dereceli kol askısı aynı zamanda rotator cuff (omuzda lif yırtığı) ameliyat sonrasında post operatif amaçlı olarak habitüel çıkıklarda (bir çıkığın yeterli tedavi görmemesi neticesinde bu çıkığın kendiliğinden sürekli çıkması ) omuzun sabitlenmesinde kullanılır.

Havalı Yastıklı Kol Askısının Ürün Özellikleri:

Cırt tutan özel kumaş kaplı sünger ve özel tasarlanmış sünger yastıktan imal edilmiştir.
Kol askısı üzerindeki cırt sayesinde, hava yastığı ilave edilir ve kola istenildiği şekilde duruş ayarı yapılır.
Hava yastığı 3 farklı büyüklüktedir.
Hasta beden ölçüsüne göre hava yastığı boyutu seçilir.
Gövde ve omuz askısı, kolay, hızlı ayarlama ve uygulama sağlar
Cırtlı olması kolay takma ve çıkarmayı sağlar.
Omuzun (abdüksiyon yastığı bağlandığında) abdüksiyonunu veya omuzun dış rotasyonunu (dış rotasyon yastığı takıldığında) sağlar.
30-45 ve 60 derecelik küçük yastıklardan oluşur.
Kol ve omuz hareketini sabitler
Boyun ve bel bölgesinden destek sağlayarak yükü hafifletir
Doktor tavsiyesi ile kullanım sonrası durumunda, doktor kontrolünde gerekirse yastık iptal edilir ve sadece kol askısı olarak ta kullanılabilir.

Yastıklı kol askısı yastık derecesine göre fiyatlandırılır, fiyat için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.