Genel Sağlık Bilgileri Tens Cihazı

Tens Nedir, Tens Cihazı Nasıl Çalışır, Nasıl Kullanılır?

Tens ve Tens Açılımı Nedir?

TENS, İngilizce orjinal açılımı “Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation.” olup; Türkçe açılımı “Transkutanöz Elektriksel Sinir uyarımı” anlamına gelir. Bu, küçük elektrotların deriye yerleştirildiği ve düşük yoğunluklu, hızlı elektriksel darbeler uygulayan bir ağrı yönetimi tekniğidir.

Tens ve Tens Açılımı Nedir, Tens Cihazı Sistemi Nasıl Çalışır, Tens Cihazı Nasıl Kullanılır, Tens Elektrotları Vücudun Hangi Bölgelerine Koyulmamalıdır,

Tens Cihazı Sistemi Nasıl Çalışır?

Tens Cihazı, elektriğin beyninize giden yol işaretlerini engelleyen ve aynı zamanda vücudunuzun endorfin adı verilen kimyasalları bırakarak ağrınızı azaltmasına sağlar. Darbeler, eğer yavaş ve yeterince güçlü olursa, gözle görülür, istemsiz, “daralan ve rahatlatıcı” esnekliğe neden olabilir. Daha hızlı atımlar sürtünme / titreme gibi daha fazla olabilir. Ağrı yönetimi için etkili olup olmadığı halen bilimsel bir çalışma içindedir, ancak bazı insanlar acısını azaltmaya yardımcı olduğunu bildirmektedir.

tens ve tens cihazı nedir ne işe yarar nasıl uygulanır çesitleri, tens elektrodu, tens akımı, tens aleti, tens cihazı jeli, tens cihazı kullanımı

Tens Cihazı Nasıl Kullanılır?

Tens Cihazına en düşük ayarlarla başlayın. Ardından onları etkin bir ayara yükseltin. Ayarları yapmak için yardım almak için bir fizyoterapiste danışabilirsiniz. Bu, çok yüksek veya çok düşük bir ayar kullanmanız olasılığını azaltır. Vücudunuzun gevşemesi için faydalı ortak masaj noktalarını sorun. Fizyoterapist durumunuz için en iyi olanı ve sizin için en iyi öneriyi sunacaktır.

Kişisel ağrılarınızı hafifletmek için ağrı noktalarını parmak uçlarıyla bulun ve orada elektrot pedleri yerleştirin.
Ne kadar hassas olduğunuza ve durumunuzun ne olduğuna bağlı olarak, her kişi için daha iyi ayarlar farklıdır. Vücut elektro “vurma” sadece bir özelliğe sahip tek bir elektroda bağlıdır. Bazılarının rastgele bir şekli vardır.

Elektrodları doğru noktalara yerleştirmeniz çok küçük bir alana çok fazla elektrik verilmesini engelleyecektir. TENS cihazını kapatın. Elektrotları sizin için en iyi olanına bağlı olarak çeşitli şekillerde ayarlayabilirsiniz. Bu, hoşunuza gitmeyen dürtülerin merkezi sinir sisteminize gitmesini önlemeye yardımcı olacağı gibi aynı zamanda kas kasılmalarını da uyaracaktır.

tens cihazı zararları, tens cihazı nasıl uygulanır, tens cihazı kullanım kılavuzu kullanım alanları noktaları, tens cihazı kullanım talimatı, tens cihazı işe yarıyor mu,

Elektrotları, hatlar halinde, X oluşumlarında veya karelerde ayarlayabilirsiniz, ancak bunlar belirli aralıklarda birbirinden uzakta olmalıdır. Bir X oluşturmak için, bir çift çaprazlama için bir çift olumlu ve negatif elektrot yerleştirin ve çaprazlama açısı için bir çift daha yerleştirin.

Elektrik miktarını yavaş, yavaş ve titizlikle ayarlayın. Makine kapalıyken başlayın, sonra kadranı en düşük ayarda iken açın. Karıncalanma hissi uyandırana kadar yavaşça elektrik akımını yükseltin. Eğer canınız acıyor ise, o zaman akım çok yüksek demektir. Daha fazla akım mutlaka daha iyi bir oldu demek anlamına gelmez. Vücudunuz bir müddet sonra belirli bir akım seviyesine alışabilir, akımın yavaşça yavaşça artmasını sağlamak en doğru olandır.

fizik tedavi tens cihazı ne işe yarar, tens cihazı tavsiye, tens cihazı uygulama noktaları, tens cihazı istanbul,

TENS’i uzun ya da istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. Uzun süre kullanırsanız, başka şeyler yaparkende kemerinize koyabilir veya cebinizde saklayabilirsiniz. TENS birimini kullanacağınız süre tedavi edilen koşula, sağlık durumunuzun kronikleşmesine ve vücudunuzun yanıt verme şekline göre değişir. Bir fizyoterapist, TENS’i kullanabileceğiniz sürenin yanı sıra, TENS’i kullanma süresi hakkında doğru önerileri sağlayabilecektir. Bunu çok sık kullanmanın, vücudunuzun dürtülere ‘alıştığına’ yol açacağına dikkat edin. Sonunda, etkiler zamanla azalabilir.

Aynı zamanda kullanılan ultrason jelleri, dürtülerin daha iyi sonuç vermesini sağlamanıza yardımcı olabilir.

tens cihazı ayarları, tens cihazı ve ayak masaj terapisti baş diz sırt ağrısı boyun fıtığı boyun düzleşmesi blok diyagramı nasıl bağlanır, compex comfy tens cihazı, tens cihazı etkileri

tens cihazları, tens cihazları ne işe yarar, tens cihazları nasıl kullanılır, tens cihazları zararları, tens cihazlarının faydaları, tens cihazları için yedek elektrotlar pedler, tens cihazları nedir, tens cihazları işe yarıyor mu,

Tens Elektrotları Vücudun Hangi Bölgelerine Koyulmamalıdır?

Elektrotları, vücuda zarar verebilecek alanların üzerine koymayın. Kalbinize yakın olan veya özellikle hassas olan bölgelerde elektrik uygulamayın.

tens cihazı boyun fıtığı, tens cihazı boyun düzleşmesi, tens cihazı nasıl bağlanır, tens cihazı compex, tens cihazı diz, tens cihazı kaç dakika kullanılmalı, tens cihazı ne demek, hangi tens cihazı daha iyi

Tens Elektrotlarının Yerleştirilmemesi Gereken Yerler:
Ağız
Gözler ve kulaklar
Önemli arterlerin yakınında boynunuzun önü veya yan kısmı
Omurilik kolonu (omurganın karşı taraflarından geçebilir)
Göğsünüzün sol tarafı, yani kalbinizin yakınında
Göğsünüzün önü sırtınızdakiyle
Varisli damarlar
Kırık deri veya hala iyileşmekte olan yeni bir yara
Uyuşmuş alanlar

Profesyonel Tens Cihazlarımız

Tens Ems Cihazı 2 Kanallı 24 Programlı EV806P

Tens Ems Cihazı 4 Kanallı 24 Programlı EV906A

Tens Cihazı Ne Zaman Kullanılmaz?

* Vücudunuzda bir kalp piliniz veya başka bir elektrikli cihazınız varsa, elektrik impulsları bu cihazlara veya sinyallerine müdahale edebilir veya bir arıza oluşturabilir.
* Epilepsiniz varsa, daha hassas olabilirsiniz ve TENS kullanmamak daha iyidir.
* Kalbinizi ve kalbinizin ritmini etkileyen bir bozukluğunuz varsa, kalbiniz özellikle elektriksel uyarılara ve arıza duyarlı olabilir.
* Elektrot pedlerine alerjiniz varsa, hipoalerjenik elektrot pedleri elde edebilirsiniz.
* Hamileyseniz veya hamile kalmış iseniz, reçetesiz olarak TENS kullanmayınız. TENS’i gebelik sırasında kullanmanın riskleri bilinmemektedir; bu yüzden doktorunuza danışmadan kullanmayın. Bazı kadınlar, doğum sancıları sırasında ağrının hafifletilmesi için yararlı olduğunu düşünüyor ancak kullanmadan önce sizin için ve bebeğiniz için güvenli olup olmadığını doktorunuza sormaya özen gösterin.
TENS’in sizin için güvenli olup olmadığından emin değilseniz, doktorunuza danışın.
* TENS’i bazı etkinliklerle meşgulken kullanmayın. Bu faaliyetler TENS’i daha riskli hale getirir.
* Banyo, duş veya yüzme havuzundaysanız, su nasıl ve nerede elektrik düzenleneceğini değiştirecektir.
* TENS’i uyurken kullanmayın.
* Eğer bir motorlu taşıt kullanıyorsanız, TENS’in neden olduğu duyular dikkatinizi dağıtabilir.
* Makine kullanıyorsanız, beklenmeyen çatışmalardan kaçınmak için TENS kullanmayın.
* TENS cihazlarının ürettiği elektriksel uyarılar havayollarında sorun yaratmamalı, ancak uçuş sırasında kullanmadan önce onlara sorun.

Tens Cihazı Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanıldığında Fayda Sağlar?

TENS genellikle vücudun belirli bölgelerinde ağrı ve / veya kas spazmı yaşayan insanlar için veya belirli problemler için fayda sağlar.
Sırt Bölgesi
Dizler
Boyun Çevresi
Menstrüel kramplar
Spor yaralanmaları
Artrit

fizik tedavi tens cihazı ne işe yarar, tens cihazı tavsiye, tens cihazı uygulama noktaları, tens cihazı istanbul, tens cihazı ayarları, tens cihazı ve ayak masaj terapisti baş diz sırt ağrısı boyun fıtığı boyun düzleşmesi blok diyagramı nasıl bağlanır, compex comfy tens cihazı, tens cihazı etkileri

medikal-urun-satis-sabit-telefonmedikal-urun-satis-whatsap

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

1 Yorum

  • Selamlar, tens cihazlarının kullanımını çok güzel anlatmışsınız. Emeğinize sağlık 🙂

Yorum Yap