Yara Bakımı

Suprasorb ® C Kollajen Yara Örtüsü

Kollajen Yara Örtüsü Nedir, Ne İşe Yarar?

Kollajen yara örtüleri, sığır, at veya domuz kaynakları gibi hayvansal kaynaklardan elde edilen sargılardır. Kollajen, yara bölgesinde yeni bir kollajen büyümesinin desteklenmesine yardımcı olarak sık sık iyileşme süresi sağlar. Kollajen yara örtüleri ayrıca fibroblast üretimine yardımcı olabilir ve bazı yara örtüleri de yara bölgesinin mikro ortamının uygun sıcaklığının korunmasına yardımcı olabilir.

Çoğu kollajen yara örtüsü, olası enfeksiyonların yayılmasını sınırlandırmak için antimikrobiyal maddeler de içerir. Kollajen yara örtüleri çeşitli gözenek boyutlarında gelirken, sık sık yerlerinde kalması için ikincil bir yara giydirmesi gerekir. Kollajen yara örtüleri jeller, tozlar, macunlar ve hatta yaraların üzerine yerleştirilebilecek dondurularak kurutulmuş tabakalar olarak gelebilir.

Kullanıldıkları yara tipine bağlı olarak, kollajen pansumanları etkili olabilmek için her yedi günde bir değiştirilmelidir.

 

evde-yatan-hasta-bakimi-yara-ortusu-nasil-iyileştirilir-kollajen-ne-is-yarar-kullanimi-uygulamasi-nereden-satin-alinir

 

Kollajen Yara Örtüleri Ne Zaman Kullanılır?

Özel durumunuz için en iyi yara bakımı seçeneğini belirlerken bir klinisyenin tavsiyesini almanız gerekirken , bu ürünün endikasyonlarını anlamak faydalı olabilir. Genellikle kollajen yara örtülerinden yararlanan yara örnekleri şunları içerir:

Kısmi ve tam kalınlıkta yara
Cilt greftleri
Ağır eksüda yaralarına minimum
İkinci derece yanıklar
Nekrotik veya granül yaralar
Kronik iyileşmeyen yaralar (kollajen, enflamatuar fazda sıkışan yaralarda iyileşmeye başlayabilir)

yatan-hasta-yara-bakimi-kollajen-yara-ortusu-suprasorb-c-urun-ozellikleri-ne-ise-yarar-nasil-nerede-kullanilir-uygulamasi-satin-alinir-fiyatlari

 

Suprasorb ® C Kollajen Yara Örtüsü

Sıvının emilimini sağlayan, belirgin bir kılcal aktiviteye sahip gözenekli bir yapıya sahiptir
Granülasyon dokusu oluşumunu teşvik eder ve hızlandırır
Yara iyileşmesini teşvik eder

Suprasorb C Kollajen Yara Örtüsü , belirgin bir şekilde kılcal aktivitesi olan ve sıvının emilimini sağlayan gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu fiziksel özellik, eksüdanın, enkazın (nekrotik doku, fibrin yağmuru gibi) ve enflamatuar proteazların ve sitokinlerin sürekli emilimini sağlar. Bu, granülasyon dokusunun oluşumunu teşvik eder ve hızlandırır. Fibroblastların göçü indüklenir ve kollajen sentezi uyarılır. Kusurun granülasyon fazı sırasında ve epitelizasyon fazının başlangıcında yüksek dereceli kollajen ile sürekli temini, endojen kollajen fibrillerinin ve liflerinin oluşumunu destekler. Yara tabanının onarımı, epidermal hücrelerin gerekli profilini ve göçünü teşvik eder. Bu, yara iyileşmesini destekler.

Suprasorb C Uygulama Alanları

Suprasorb C, diğer yara sargıları ile yapılan tedaviden sonra yara durumunda herhangi bir değişiklik olmadığı zaman özel olarak belirtilir.

Diyabetik ülserler
dekübit ülserleri
venöz veya karışık vasküler ülserler
ikincil iyileşme cerrahi yaraları

 

kollajen-yara-ortusu-suprasorb-c-urun-ozellikleri-ne-ise-yarar-nasil-nerede-kullanilir-uygulamasi-satin-alinir-fiyatlari

 

Suprasorb C Ürün Bileşimi

Dana derisinden kollajen

Suprasorb C Nasıl Uygulanır?

1. Yaranın hazırlanması: Yarayı iyice temizleyin. Çevreleyen cilt temiz ve kuru olmalıdır.

2. Yara sargısını uygulamak: Steril poşeti açın ve aseptik koşullar altında sargıyı çıkarın. Suprasorb C Kollajen Yara Örtüsünü steril makasla istediğiniz boyutta ve şekilde kesin ve normal olarak kuru olarak uygulayın, böylece paket içinde aşağıya bakan tarafın yaraya uygulandığından emin olun.
Yara sekresyonu az veya hiç yoksa, uygulamadan önce Suprasorb C’yi fizyolojik salin çözeltisi veya Ringer çözeltisi ile nemlendirmenizi öneririz .

Yara yüzeyi ile daha iyi temas için pansumanın üzerine hafifçe bastırın. Yaranın hiçbir kısmının açık kalmadığından emin olun.
Suprasorb C’nin yaranın üzerinde nemli kaldığından emin olun, uygun olduğunda nemli bir yara çevresini koruyan diğer ürünlerle (örn., Suprasorb H Hidrokolloid Yara Pansumanı) birleşin .

yara-bakimi-ortusu-kollajen-suprasorb-c-nasil-uygulanir-kullanilir-ise-yarar-mi

Suprasorb C Pansuman Değişim Aralığı

Pansuman değişimi ve yeniden uygulama, koşullara bağlıdır. Gerekirse, Suprasorb C’yi kolayca kapalı batırılmış ve fizyolojik tuz çözeltisi ile çıkarabilirsiniz. Yüksek seviyede eksüda varsa, pansumanı günde bir veya birkaç kez değiştirin.

Suprasorb C Yara Örtüsü Nerede Kullanılmaz?

Klinik olarak enfekte olmuş bölgelerde, aşırı miktarda eksüda veya kuru nekrozlu yaralarda kullanılmaz. Bir veya daha fazla ürün bileşenine alerjisi olduğu bilinen durumlarda kullanılmaz.

Suprasorb C Yara Örtüsü Ürün Ebatları

Suprasorb C Yara Örtüsü 4x6x0,8 cm
Suprasorb C Yara Örtüsü 6x8x0,8 cm
Suprasorb C Yara Örtüsü 8x12x0,8 cm

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap