Yara Bakımı

Suprasorb ® P Yapışkanlı PU Köpük Pansuman Yara Örtüsü

Köpük Pansuman Örtü Nedir, Ne İşe Yarar?

Silikon Köpük Yara Örtüsü, yüksek emme kapasitesine sahip hidrofilik poliüretan köpük örtüdür.
Optimum MVTR’ye izin verirken bakteri bariyeri görevi gören şeffaf poliüretan filmden yara örtüsüdür. Granülasyon dokusunun içeriye girmesini önlerken mükemmel emilim sağlayan açık hücre yapılarından oluşur.

Yüksek derecede emici yumuşak poliüretan köpükten ve su ve bakteri geçirimsiz, ancak buhar geçirgen olan nefes alabilir poliüretan filmden oluşan köpük örtülerdir

Sıvılar, köpük örtüsüne düzgün bir şekilde dağılır, bu nedenle iyileşme işlemi için optimal nemli yara ortamını koruyarak yara yatağına mükemmel şekilde uyar. Köpük yara örtüsünün yüksek emilimi, daha uzun bir süre için üstün sıvı yönetimi sağlar.

silikon-kopuk-yara-ortusu-suprasorb-p-pu-kenarlari-yapiskan-fiyatlari-urun-ozellkleri-satis-noktalari

Bir hastanın rahatsızlığını en aza indirger ve hasta yakınına daha düşük maliyetli sonuçlar verir. Kendine özgü “düz kenarlı” tasarım, ikincil sabitleme pansumanının uygulamalarını kolaylaştırır ve sızıntıya karşı ek bir koruma sağlar.

Köpüğün kalınlığı tamponlama etkisi sağlar. Suprasorb P Silikon Köpük Örtü, yara bölgesi üzerindeki basıncı azaltır, böylelikle sürtünmeyi ve sert gerilmeleri azaltır ve mükemmel hasta konforu ve koruması sağlar.

Nekrotik veya fibrinöz yaraların tedavisi için Suprasorb jel ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Pansuman 7 gün boyunca yerinde kalabilir.

Değişim sıklığı klinik durum, yara tipi ve eksüda miktarına göre değişkenlik gösterir.

 

yara-bakimi-ortusu-silikon-pu-kopuk-suprasorb-p-ozellikleri-ne-ise-yarar-nereden-nasil-satin-alinir-fiyatlari

 

Suprasorb P PU Yapışkan Kenarlı Köpük Yara Örtüsü

Suprasorb P silikon, yara yüzeyine bakan yumuşak bir silikon tabakası, bir poliüretan köpük tabakası ve bir poliüretan köpük taşıyıcı tabakası ile üç katmanlı bir yara örtüsüdür .

Suprasorb P, silikon nemli bir yara iyileşme ortamı sağlar ve böylece doğal iyileşme sürecine yardımcı olur. Eksüda ve yara iyileşmesini engelleyen faktörler sargıya hızlı ve eşit bir şekilde emilir.

Açık gözenekli köpük yapısı ve yapışkan silikon katmanının cömertçe boyutlandırılmış delikleri, Suprasorb P silikonunun iyi bir şekilde akıtılmasıyla sonuçlanır . Yara sargısının uygulanması kolaydır ve neredeyse hiç acı vermeyecek şekilde çıkarılabilir – Suprasorb P silikon, yara yatağında ve yarayı çevreleyen hassas cilt üzerinde özellikle yumuşaktır.

Suprasorb P silikon, vücutta tedavi edilmesi zor kısımlara yapışır. Silikon köpük pansuman, yapışkan kenarı olan ve olmayanlar için mevcuttur.

yatan-hasta-yara-bakimi-ortusu-silikon-pu-kopuk-suprasorb-p-ozellikleri-ne-ise-yarar-nereden-nasil-satin-alinir-fiyatlari-uygulama-alanlari

 

Suprasorb P Köpük Örtü Uygulama Alanları

Düşük ila orta derecede eksüda yaraları
Yüzeysel derin yaralar
Yara iyileşmesinin tüm aşamalarında, örneğin: venöz ve arteriyel ülserler
Basınç ülserleri
Diyabetik ülserler
Birinci ve ikinci derece yanıklar
Cilt yaralanmaları veya yırtılmalarını önlemek için derin yaralar için uygun bir yara dolgusu ile birleştirin.

Suprasorb P PU Köpük Örtü Ürün Ebatları

Suprasorb P PU Kenarı Yapışkan Kenarlı Köpük Örtü 10×10 cm
Suprasorb P PU Kenarı Yapışkan Kenarlı Köpük Örtü 15×15 cm
Suprasorb P PU Kenarı Yapışkan Kenarlı Köpük Örtü 15×20 cm

 

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap