Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı Nedir ?

Tenisçi dirsekliği, kol dirsek ve önkol kayışları, dirsek ve bilek arasındaki ligamentleri, tendonları ve kaslar üzerindeki gerginliği en aza indirgeyen, ağrılı belirtileri hafifleten ortez ürünlerinden biridir.
Epikondilit bandajı ve tenis dirsekliği, koldaki şişme nedeniyle hasar ve ağrı oluşumunu önlemeye de yardımcı olabilir.
Tenisçi dirsekliği ve epikondilit bandajı kullanımı doktor tavsiyesi ve reçetesiyle alınması tercih edilmelidir.

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı Ne İşe Yarar ve Neden Kullanılır?

Tenisçi dirsekliği, genellikle önkol ağrısının tedavisinde koruyucu bir adım olarak kullanılır. Doktor, tendona bağlı yanal epikondilit semptomatik olarak teşhisi koyar. Bu yaralanma, dinlenme sırasındaki ve belirli hareketler sırasında şiddetlendiğinde, dirsekte ve bilekte ağrı ve sertlik ile son bulur.
Tenisçi dirseği, genellikle tenis oynayanlar, golf oynayanlarda daha yaygın olan bir semptomdur fakat bu oyunu oynayanlarla sınırlı değildir. Kolları ile çok iş yapan çok çeşitli insanlarda tekrarlayan bir stres yaralanması olarak gerçekleşebilir. Tenisçi dirseği normalde dirseğin dışındaki ağrıya verilen addır ve golfçü dirseği dirseğin içindeki ağrıdır.
Tenisçi dirsekliği, hasarlı olan bölgeleri sıkıştırarak, izole ederek ve hareketlerini kısıtlayarak ağrıyı sınırlamaya yardımcı olur. Epikondilit bandajı hasar görmüş dokuların sürekli yaralanma riskini ortadan kaldırmaya çalışarak, dirseğin kendini onarması için gereken süreyi sağlar.

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı Nasıl Kullanılır?

Epikondilit bandajı doktor tavsiyesi ile bir kaç hafta kullanmayı gerektirir. Hastanın kolu olabildiğince dinlendirmek, düzenli olarak buzla, anti-inflamatuvar ve ağrı giderici ilaçların düzenli dozlar halinde desteklemek gerekir. Ağır vakalarda hasarı onarmak için cerrahi müdahale gerekebilir.
Tenisçi dirsekliği, ağrının bulunduğu bölgenin hemen üzerinde değil ağrılı bölgeye yakın kısa bir mesafede kullanılmalıdır. Tenisçi dirsekliği, ortez ürünlerinde yardımcı tedavi ürünlerinden birisinin olmasının yanında, beraberinde fizik tedavi de gerekebilir.

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı Ürün Özellikleri

Ağrı yükünü azaltmada etkendir
Epikondilit tedavisinde kullanılır
İçindeki silikon üç adet başlıkları sayesinde, sürekli kompreston sağlar
Çift taraflı jarse kaplı neopren kumaştan üretilmiştir.
Bantta kullanılan neopren kumaşın terleme oluşturmaması için perfore edilmiştir.
Siyah renklidir
Tenisçi dirsekliği içinde bulunan lastik band ilk önce koldan geçirilerek kolda ekstra durmasını sağlar.
Band üzerindeki cırtlar sayesinde rahatlıkla kolda ayarlama sağlanır

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Tenisçi dirsekliğini firmamızı arayarak, mağazalarımıza giderek veya telefonda sipariş vererek te faturanızla beraber satın alabilirsiniz. Firmamız aynı zamanda SGK ile anlaşmalı olup rapor ve reçete karşılığında da verilir. Satış fiyatlarımız piyasa fiyatının altında olup, tüm hastalarımıza en iyi hizmeti vermektedir.