Genel Sağlık Bilgileri Yanık Setleri

Yanık Seti Nedir, Ne İşe Yarar?

Yanık Seti Nedir, Ne İşe Yarar?

Yanık seti nedir; çalışanların işyerinde kendilerini yakması veya haşlaması durumunda hızlı ilk yardım için gerekli olan kitlerdir. Yangının yüksek risk taşımadığı işyerlerinde bile, herhangi birinin bu şekilde yaralanması durumunda profesyonel tıbbi yardım almadan önce hızlı ve etkili bir şekilde tedavi edilebilmesi için yanık kitleri gibi yanık tedavilerine yatırım yapmak iyi bir fikirdir. İşçilerin sağlığına ve güvenliğine tüm dikkat gösterilmelidir ve işyerinde bir yanık kiti herhangi birinin yanması durumunda anında yardım sağlayabilir.

Bunun yanı sıra, evlerde de bulunması gereken kitlerdir. Herhangi bir ütü yanığı, yemek buharı vb gibi durumlarda acil müdahale de mükemmel derecede koruyucu bir önlemdir.

 

Yanık Seti Ne İşe Yarar?

Yanık setleri, yanıklara ilk yardım tedavisi sağlamak için ihtiyacınız olan tüm ilk yardım malzemelerini içerir . Yanık setleri, küçük yanıkları ve haşlanmaları anında yatıştırır ve soğutur , ağrıyı hafifletmeye ve daha fazla doku hasarını önlemeye yardımcı olur. Hızlı etkili jel, yanık veya haşlanmadan ısı çekerek ve sağlıklı dokuların daha fazla yanmasını durdurarak hemen soğutma sürecini başlatır.

 

Yanık Jeli Ne Zaman ve Nasıl Uygulanır?

1. Isı kaynağını hastadan veya hastayı ısı kaynağından hangisi en kolay ve güvenliyse çıkarın.
2. Yaralı bölgeyi soğutun.
Yaralı bölgeyi bir musluktan veya duştan akan soğuk su kullanarak en az 20 dakika hemen soğutun. Suyun olmadığı durumlarda, herhangi bir soğuk temiz sıvı kullanın.
Bir ilk yardım yanık jeli uygulanabilir, ancak bu, su varsa (yukarıdaki gibi), su ile soğutulduktan sonra yapılmalıdır.
Herhangi bir giysi sıcak sıvıyla ıslanırsa veya kimyasal sıçramadan etkilenirse, hızlı ve dikkatli bir şekilde çıkarın.
Şişme riskinden dolayı, mümkünse yaralı bölgedeki tüm sıkı giysileri, saatleri, yüzükleri veya mücevherleri çıkarın.
Hasta ağır şekilde yaralandıysa veya yanık ciddi ağrıya neden oluyorsa veya gözleri içeriyorsa veya hastanın kolunun yarısından büyükse ambulans çağırın

 

 

Yanık devam eden önemli bir ağrıya neden oluyorsa veya yüz, eller, eklemler veya cinsel organları içeriyorsa bir doktora görünün.

 

3. Hastayı konumlandırın

Hasta bayılıyorsa, onları yatırın.
Yaralı kısım (yanığın yerine bağlı olarak), yanık üzerine su dökmekten daha kolaysa, bir kase veya soğuk su kovasına yerleştirilebilir.

 

 

4. Steril bir pansuman uygulayın

Yaralı bölgeyi 20 dakikaya kadar soğuttuktan sonra steril bir pansuman uygulayın.
Yapışmayan bir pansuman veya bir parça temiz plastik mutfak örtüsü kullanın.
Kabarcıkları PATLATMAYIN veya soyulmuş deriyi soymaya ÇALIŞMAYIN.

Yanığa yapışmış kumaşları çıkarmaya ÇALIŞMAYIN.
Herhangi bir yanık yaralanmasına krem, merhem, losyon veya tereyağı UYGULAMAYIN, çünkü enfeksiyon meydana gelebilir ve yaralanmayı zorlaştırabilir.
Hipotermiye neden olabileceğinden, küçük çocukları veya bebekleri 20 dakika boyunca soğuk bir banyoya veya duşa KOYMAYIN.

 

 

Yanık yaralanmasına uygulanan herhangi bir maddenin daha sonra hastanede çıkarılması gerekebileceğini ve ayrıca iyileşme sürecini geciktirebileceğini unutmayın.
Yanık çevresinde cilt üzerinde yapışkan bant kullanmaktan kaçının çünkü bu, daha fazla doku hasarına neden olabilir.

Yanık örtüleri, kitleri ve setleri için lütfen firmamızdan fiyat alınız.

 

Medikal Blok Medikal Kozmetik Tekstil İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Adres: Osmanağa Mah. Rıhtım Cad. Reşitefendi Sok. No:45/A Kadıköy / İstanbul

İletişim: 0554 875 59 79 / 0216 405 28 28 (pbx)
E-mail: omronmedikal.net@gmail.com

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap