Genel Sağlık Bilgileri

Horlama Nedir Nedenleri Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Horlama Nedir Nasıl Oluşur?

Horlama, ağız ve burnun arkasındaki pasajlarda hava akışı tıkanması olduğunda meydana gelir. Bu, negatif hava basıncına neden olur, bu da yumuşak dokunun titreşimine yol açarak horlamayla ilişkili ses yaratır.

Horlamaya Neden Olan Diğer Faktörler Nelerdir?

Ağzın yapısı, kalın yumuşak damak veya büyümüş bir uvula gibi hava yolu geçişlerini daraltabilir ve hava yolu tıkanıklığına neden olabilir. Büyük bademcikler veya büyük bir dil de tıkanmaya ve horlamaya neden olabilir.

Burun tıkanıklığı horlamada önemli bir rol oynayabilir. Saptanmış septum, büyümüş konka, burun polipleri veya genişleyen adenoidler hava akışını engelleyebilir. Aşırı kiloluluk, özellikle boyun çevresindeki ekstra kiloda horlama da rol oynayabilir, bu da solunum yolunuzu daraltabilir ve nefes almasını zorlaştırabilir.

Alkol tüketimi ve gece geç saatlerde yemek yeme boğazdaki kasları rahatlatarak tıkanıklık ve horlama olasılığını artırır. Horlama vücudun dinlenmesini mahrum eden tıbbi bir durumdur. Ne yazık ki horlama kişiyi etkilediği gibi, başkalarını da olumsuz etkilemektedir. Horlamanın diğer bir olumsuz etkileri de ilişkileri zorlar ve eşlerin odasını ayırmaya kadar götürebilir.

Horlama Nedir Nasıl Oluşur, Horlamaya Neden Olan Diğer Faktörler Nelerdir, Horlama Belirtileri Nelerdir, Horlamam Ameliyat Olmadan Tedavi Edilir mi,

Horlama Belirtileri Nelerdir?

Gündüz uykusuzluk
Odaklanmada zorluk
Düzensiz kalp atışı
Boğaz ağrısı
Huzursuz uyku
Yüksek tansiyon
Uyku esnasında nefes nefese veya boğulma

Horlamam Ameliyat Olmadan Tedavi Edilir mi?

Size bu konuyla ilgili güzel haberlerimiz olacaktır. Birçok insanın horlaması, hastaların aynı gün normal faaliyetlerine dönmelerini sağlayan, ofis ortamında rutin olarak gerçekleştirilen minimal invaziv prosedürlerle tedavi edilebilmesidir. Tedavi seçenekleri engellerinizin kaynağına bağlıdır.

Horlamanız küçükse ya da gündelik doğada ise, yaşam tarzı ya da aktivite değişiklikleri ile iyileştirmek için bazı adımlar atabilirsiniz. Aşağıdakiler horlamanıza yardımcı olabilir:

Horlamanızı Ortadan Kaldıracak Önemli Etkenler Nelerdir, Horlama Hayatınızı Tehdit Eder mi, Horlamayı Tedavi Etmek İçin Hangi Doktora Gitmek Gereklidir

Horlamanızı Ortadan Kaldıracak Önemli Etkenler Nelerdir?

1- Burundan başlayalım – Burun tıkanıklığınızı ve alerjinizi çok şiddetli hale getirmeden önce tedavi edin.
2- Gece sorun yaşıyorsanız, geceleri geç saatte yemek yemeyin, alkolden kaçının ve gün içinde aktivite oranınızı arttırmayı deneyin.
3- Sırt üstü yatmayın – Sırt üstü uyurken diliniz hava yoluna geri döndürebilir ve tıkanıklığa neden olabilir.
4- Diyet ve egzersiz programı – Ekstra vücut ağırlığı, birçok insanın semptomlarını artırabilir. Bu yüzden kilo vermeye çalışın

Horlama Hayatınızı Tehdit Eder mi?

Birçok kronik horlamacı için, horlama obstrüktif uyku apnesinin (OSA) bir semptomu olabilir. OSA’nın yüksek tansiyon, inme ve kalp krizi riskini arttırdığına dair güçlü kanıtları vardır. Aynı zamanda erken ölme şansınızı artırabilir.

Horlamanın bir şeylerin yanlış olduğunun bir işareti olabileceğini bilmek önemlidir. OSA tanısı konmamış ve tedavi edilmediğinde sağlığınız ve yaşam kaliteniz ciddi şekilde etkilenebilir.

Horlamayı Tedavi Etmek İçin Hangi Doktora Gitmek Gereklidir?

Uyku hastalarının tedavisinde uzmanlaşmış bir kulak burun boğaz uzmanı (kulak, burun ve boğaz doktoru), durumunuza ve gereksinimlerinize özgü çok çeşitli tedavi seçeneklerini sağlayabilir. Kurul, eos uykusunda tercihe bağlı uzmanlar, horlama ve uyku apnesi tedavilerini kök nedenlere ve hastanın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde onaylama yapacaktır. Eos uyku uzmanları uyku tıbbında geniş deneyime sahiptir. Uygulamamız, kişisel gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirilmiş, minimal invaziv horlama tedavisi seçeneklerini sunar.

horlama nedir, horlama tedavi, horlama neden olur, horlama sesi, horlamak, horlama sebebi, horlama cihazı, horlama nasıl engellenir, horlama uyku apnesi, horlama belirtileri, horlama bademcik ameliyatı, horlama cihazları, horlama çözümleri, horlama çaresi, horlama cpap,

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap