Genel Sağlık Bilgileri

Medikal Havalı Yatak Nedir, Ne İşe Yarar, Neden Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Havalı Yatak Nedir?

Havalı Yatak, kısa veya uzun süreli yatağa bağımlı yatan hastanın sürekli yatması halinde oluşabilecek basınçlı ülserlerin ( bası veya yatak yaralarının) önlenmesi için tasarlanmış; hastanın arayüzü basıncı ve kan perfüzyonunu hesaplayan, konforu ve mekanik güvenirliliği olan alternatif basınçlı yumuşak hava yataklarıdır.

yatan-hasta-icin-havali-yatak-kullanmak-sagliklimi-amaci-nedir

Havalı Yatak Ne İşe Yarar ve Neden Kullanılır?

Havalı yataklar, yatan hastalara huzurlu, rahat ve dinlendirici bir uyku sağlamak için tasarlanmıştır. Yatan hastanın, yatağı eski ve biçimsizse, oldukça rahatsız edici olabilir. Genellikle, hastanede yatan hastaların sağlıklarını ve uykularını etkileyen bu durumdan muzdarip olurlar. Bunun yanında ağır travmatik hastalarda, sınırlı hareketliliği olan hastalarda da bu sıkıntı vardır. Her iki durumda da yatan hastanın yatak yarası ve basınçlı yaralanmadan kaçması çok zor ve riski yüksek hastalardır.

yatalak-yatan-hasta-icin-havali-yatak-kullanmak-faydalimidir-neden-nasil-kullanilir

Bu gibi hastaya sıkıntı verecek durumlarda, tıbbi ve medikal havalı yatakları kullanmak, hastanın cildine veya sırtına zarar verecek yaraları ve diğer etkenleri ortadan kaldırmayı sağlar. Bu da hastanın uzun saatler boyunca yatmasını gerektiren tıbbi durumlarda konforlu ve rahat yatmasını sağlar. Yatan hastaların medikal havalı yatak kullanması en önemli durumlardan biridir.

medikal-baklava-boru-tipi-havali-yatak-neden-kullanilir-yatak-yarasini-onlermi

 

Medikal Havalı Yatağın Faydaları ve Yararları Nelerdir?

Geliştirilmiş Kan Dolaşımı:

Hava yatakları, daha iyi kan dolaşımı ve üzerinde uyuyan hastaya basınç tahliyesi sağlar. Ayrıca, üzerinde uyuyan kişinin konumunu değiştirerek basınç noktalarını değiştirmek mümkün olduğundan, bir havalı yatağın hastaya her zaman büyük bir konfor hissi verir

havali-yatak-yatan-yatalak-hasta-icin-faydalimidir-faydalari-nelerdir

Alternatif Basınç Noktaları:

Medikal tıbbi havalı yataklar, hastanın vücudunun rahatça hareket etmesini sağlar. Basınç noktalarını değiştirmek, kişinin vücudunu hareket ettirmek mümkün olduğu için, havalı yatağı kullanan bir hastanın ağrıyan cilt veya ağrılı yatak yaralanması olasılığı ihtimali daha düşüktür .

medikal-havali-yatakta-yatak-basi-yaralari-basinc-ulserleri-nasil-onlenir

Düşük Hava Kaybı Teknolojisi:

Medikal havalı yatak üreticileri, ürünlerini en son teknoloji ile üretir. Şiltelerinde, az miktarda havanın kaçmasına izin veren yüzlerce hava deliği bulunur. Bu “hava sızıntısı” hastanın havada uçuyormuş gibi hissetmesini sağlar ve uyurken onu serin tutar ve sırtının hava almasını sağlar bu da yatak yarasını önler.

 

yatak-yaralarini-onlemek-icin-neler-yapmak-gerekir-havali-yatak-yaralari-engellermi

 

Kolaylık:

Medikal havalı yataklar hem hastane hem de evde bakım için kullanılabilen yataklardır. Bu şilteler diğer ağır şiltelere göre daha konforlu ve kullanımı kolaydır.

Hangi havalı yatak hastanız için uygundur bu ve benzeri soru ve cevaplar için lütfen firmamızı arayıp bilgi alınız. Havalı yatak çeşitlerimiz, modellerimiz, ürün özellikleri ve fiyatları için firmamızı arayabilirsiniz

 

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap