Genel Solunum Cihazları Ventilatörler

Ventilatör (Solunum Cihazı) Nedir? Ne İşe Yarar? Neden ve Nasıl Kullanılır?

Ventilatör Nedir?

Ventilatör, insanların kendi kendilerine nefes alamadığı durumlarda, nefes almalarına yardımcı olan bir yaşam destek ünitesidir.

Ventilatör cihazı, akciğerlere ve vücuda oksijen almasını sağlayarak; akciğerlerin karbondioksitten kurtulmasına yardımcı olur.

Ventilatör Ne İşe Yarar?

Ventilatör mekanik olarak vücudunuza oksijen pompalamaya yardımcı olur. Hava ağzınıza ve nefes borunuza giden bir tüpten akar. Ventilatör kullanırken hasta nefes alabilir veya kendi başına da bu işlemi gerçekleştirebilir.

Ventilatör dakikada sizin için belirli sayıda nefes alacak şekilde ayarlanır. Doktorunuz ayrıca yardıma ihtiyaç duyduğunuzda ventilatörü devreye alacak şekilde programlamaya karar verebilir. Bu durumda, belirli bir süre içinde nefes almadıysanız, makine otomatik olarak ciğerlerinize hava üfler.

Solunum hortumu rahatsız edici olabilir. Bağlanmışken yemek yiyemez veya konuşamazsınız. Ventilatördeki bazı insanlar normal şekilde yiyip içemeyebilir. Eğer öyleyse, besinlerinizi damarlarınızdan birine iğne ile yerleştirilen bir IV yoluyla almanız gerekir.

Ventilatör Nasıl Kullanılır?

Ventilatör (Solunum makinesi) (mekanik ventilatör) akciğerlere hava üfleyerek kandaki uygun oksijen seviyelerini korumaya yardımcı olur. Mekanik bir ventilatör kullanmak için, sağlık ekibinin hastanın akciğerlerine bir şekilde erişmesi gerekir. Entübasyonlu hastanın akciğerlerine ulaşmak için ağzına veya burnuna bir tüp sokulabilir. Buna entübasyon denir.

Bunun dışında nefes borusuna tıbbi olarak trakea olarak bilinen bir tüp yerleştirilebilir. Nefes borusunda bir açıklık oluşturma prosedürüne de trakeostomi denir .

Mekanik ventilatörler, her hastanın ihtiyaçlarını karşılamak için ayarlanabilen karmaşık makinelerdir.

Hastanın konfor seviyesini artırmak ve kandaki uygun oksijen seviyelerini sağlamak için gün boyunca oldukça sık ayarlamalar yapılır.

Solunum terapistleri ve doktorlar, kontrolleri ayarlamak için protokolleri veya kılavuzları kullanırlar ve değişiklikleri ve gelişmeleri günlük olarak ekiple tartışırlar.

Mekanik Ventilatörler Neden Kullanılır?

Mekanik ventilatör, hastanın nefes almasını ve vücudunun dinlenmesini ve iyileşmesini sağlar.
Mekanik ventilatörlerlerin kullanım alanları :

Ameliyatlarda kısa süreli solunum yardımı olarak
Kritik hastalarda daha uzun süre
Evde normal nefes almakta zorluk çeken insanlar tarafından

Son yirmi yılda ventilatör ve bilgisayar teknolojilerinin birleştirilmesi ile birkaç yeni mekanik ventilasyon modu ortaya çıkmıştır. Bu, doktorların mekanik ventilasyondaki bireysel gereksinimleri karşılamasına giderek daha fazla yardımcı olmuştur.

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap