Genel Sağlık Bilgileri

Muayene Masası Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Amacı Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Muayene Masası Nedir?

Muayene masası, tıbbi müdahale uzmanı ve sağlık ekibi/ekiplerinin müdahale veya muayene sırasında; doktorların hastaların tedavilerindeki teşhis ve tanı konması aşamasında ve sonrasında, hastalara yardım edilmesini sağlamak için ahşaptan, metalden veya mdf den imal edilen ürünlerdir.

Muayene Masası Ne İşe Yarar?

Muayene masası, kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. Örneğin; muayene masası tercihinde genellikle ahşap talep edilme sebebi dayanıklılık ve uzun ömürlü olması yanı sıra görselliği de ön plana almaktadır.

muayene-masasi-ahsap-elektrikli-katlanir-ayak-sabit-aluminyum-motorlu-elektrikli-pediatrik-veteriner-kan-alma-ameliyathane-fiyatlari

Muayene Masasının Kullanım Amacı Nedir?

Kurulması planlanan bir muayenehane, bir hastane, klinik için belirlenen dekorda dahi ahşap muayene masası farklı bir hava ve kalite katmaktadır. Seçilen ahşabın rengi, derinin rengi, çekmeceli veya çekmecesiz olması, rulo havlu takma aparatı, baş kısmının sabit veya hareketli olması gibi özelliklerin tamamı ihtiyaca göre belirlenmektedir.

Siz değerli müşterilerimiz firmamızla iletişime geçtiği noktada, belirlemiş olduğunuz görsel ve talebinize göre sizlerin görüşleri ve firmamızın uzman kadrosunun fikirleriyle birleşerek sizlere özel olarak üretim yapılmaktadır.

Muayene masaları kısa süreli tedavilerde kullanılan ürünlerdir, uzun süreli yatışlarda kullanılmamaktadır. Uzun süreli yatışlarda kullanılan ürünler hasta yataklarıdır.

muayene-masasi-nedir-ne-ise-yarar-amaci-nedir-cesitleri-nelerdir-nereden-satin-alinir-imalati-fiyatlari

Muayene Masası/Divanı Çeşitleri Nelerdir?

– Katlanır Ayaklı Muayene Masası:

Genellikle baş kısmı ayarlanabilir, ayak kısımları içe doğru katlanabilen mekanik klasik masa türlerinden biridir.

– Sabit Ayaklı Muayene Masası:

Katlanır ayaklı muayene masası özelliği taşımanın yanı sıra, ayak kısımları sabit düz ayak şeklinde veya katlanır ayak olup ta sabitleme çubuğu ile sabitlenebilen masa türlerinden biridir.

– Ahşap Muayene Masası:

Seçilen ahşap türüne göre ana iskeleti ahşaptan imal edilen, dayanıklı ve uzun ömürlü masa türlerinden biridir.

-Alüminyum Muayene Masası:

Gövde kısmı ahşap olan, baş kısmı sabit veya ayarlanabilir olabilen, sadece ayak kısımları alüminyum olan masa türlerinden biridir.

-Motorlu/Elektrikli Muayene Masası:

2-3-4 veya ileri teknolojiye göre 5 motorlu olabilen, kumanda ile kontrolü sağlanarak motor gücü ile masanın yönetilmesini ve pozisyon verilmesini sağlayan masa türlerinden biridir.

-Motorlu/Elektrikli Hasta Yatakları:

2-3-4 ve 5 motorlu olabilen, özellikle hastahanelerde, kliniklerde, polikliniklerde, revirlerde ve tıbbi müdahalenin gerektirdiği her yerde kullanılabilen, kumanda sistemi ile mekanize edilen masa türlerinden biridir.

-Pediatrik/Çocuk Muayene Masası:

Küçük hastalarımızın konforunun yanı sıra daha çok psikolojine göre değerlendirme yapılarak, onların korkmamasını ve oyun havası içinde tedavi edilmesini gerektiren masa türlerinden biridir. Çocuk muayene masaları ahşap, metal ve motorlu hasta yatakları olabilecek şekilde talebe göre belirlenmektedir.

-Kan Alma Muayene Masaları:

Tıbbi tedavi esnasında kan alınması gereken durumlarda, hastanın rahat oturması ve kan alma işlemi sırasında konfor gerektiren masa türlerinden biridir. Kan alma koltukları mekanik olduğu gibi aynı zamanda motorlu özelliklerde son yıllarda büyük dikkat çekmektedir.

-Ameliyathane Muayene Masaları:

Cerrahi müdahale gerektiren durumlarda doğru ve uygun pozisyonun ayarlamasının gerektirdiği, o esnada ihtiyaç duyulan tüm pozisyonları sağlayarak tıbbi sağlık ekibinin müdahalesini kolaylaştıran masa türlerinden biridir.

-Kadın Doğum/Jinekoloji Muayene Masaları:

Üroloji ve Jinekoloji kliniklerinde tercih edilen kadın ve erkek muayenesinde, hastalıklara ve ufak cerrahi operasyonlara müdahaleyi kolaylaştıran operasyonel masa türlerinden biridir. Mekanik ve motorlu olarak kendi içinde ayrılmaktadır.

-Veteriner Muayene Masaları:

Tüm hayvan türleri için özel tasarlanan ve kendi içinde ayrılan; küçük veya büyük cerrahi operasyonlar ve diğer bakımlar içinde kullanılan masa türlerinden biridir.

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

2 Comments

Yorum Yap