Genel Sağlık Bilgileri

Profesyonel Geriatri Bakım Yönetimi Nedir?

Profesyonel Geriatri Bakım Yönetimi Nedir ?

Profesyonel geriatri bakım yönetimi, yaşlı yetişkinlerin veya engellilerin bakımına yönelik bütünsel, müşteri odaklı bir yaklaşımdır. Hedef, müşterinin yaşam kalitesini artırmak ve aile stresini azaltmaktır:
Değerlendirme ve izleme
Planlama ve problem çözme
Eğitim ve savunma
Aile bakıcı koçluğu
Geriatrik Bakım Yöneticileri çeşitli alanlarda, yardımcı olmak için bir çok etkileşimde bulunur:

Konut – Ailenin uygun konut veya konut seçeneklerini değerlendirip seçmesini sağlama

Evde bakım hizmetleri – Bir müşteriye yönelik doğru servis türlerini belirleme ve ailenin bu hizmetleri yürütmesini ve izlemesine yardımcı olmak

Tıbbi yönetim – doktor randevularına katılmak, doktor, müşteri ve aile arasındaki iletişimi kolaylaştırmak ve uygunsa müşteri tarafından tıbbi siparişlere ve talimatlara uymayı izlemek

İletişim – Ailenin üyelerine ve profesyonellerine müşterinin refahı ve değişen ihtiyaçları konusunda bilgi verilmesi

Sosyal faaliyetler – Müşteriye, yaşam kalitesini zenginleştiren sosyal, rekreasyonel veya kültürel etkinliklerde bulunma fırsatı sağlama

Finansal– fatura ödemelerini gözden geçirmek, denetlemek. Muhasebeci veya müşterinin vekaletnamesi ile danışmanlık yapmak içerebilir

Güvenlik ve Emniyet – Müşteriyi Evde İzleme; Güvenlik veya emniyet için mevcut ve yeni teknolojileri tavsiye etmek; Sömürü veya istismarın olası değişiklikleriyle potansiyel risklerini gözlemleme

Yerel, uygun maliyetli kaynaklar belirlenir ve gerektiğinde devreye girer.
Kapsamlı bir değerlendirmeden sonra, her bir kişinin durumuna uygun bir bakım planı hazırlanır. Durum değiştikçe, plan müşteri ve aileyle istişare halinde değiştirilebilir.

Geriatrik Bakım Müdürü Nedir ?

Geriatrik Bakım Müdürü, yaşlı yakınları veya özürlü yetişkinleri önemseyen aileler için bir kılavuz ve savunma yapan bir sağlık ve insan hizmetleri uzmanıdır. Geriatrik Bakım Müdürü, yaşlılık ve yaşlı bakım ile ilgili konularda uzmanlaşmış bir odaklanma ile hemşirelik, gerontoloji, sosyal hizmet veya psikoloji de dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan bakım yönetimi ile ilgili çeşitli alanlardan herhangi birinde eğitimli ve deneyimli bir kişidir.

Geriatrik Bakım Müdürü, müşterilere maksimum işlevsel potansiyellerini ulaştırmada yardımcı olur. Bireyin bağımsızlığı teşvik edilirken, emniyet ve güvenlik kaygıları da giderilmektedir. Geriatrik Bakım Yöneticileri, müşterilerinin refahı ile ilgili geniş kapsamlı bir konuyu ele alabilir. Ayrıca, topluluklardaki maliyetlerin, kalitenin ve kaynakların kullanılabilirliği hakkında geniş bilgiye sahipler.

profesyonel-geriatri-bakim-yonetimi-nedir-evde-bakim-hizmetleri-geriatri-bakim-muduru-gorevleri-nelerdir

Geriatrik Bakım Müdürlerinin Diğer Hizmetleri Nelerdir ?

Bakım yönetimi müşterilerinin çoğunluğu daha yaşlıysa da, pek çok bakım yöneticileri aynı zamanda engellilik veya ciddi hastalık sorunlarıyla karşı karşıya olan genç yetişkinlere yardımcı olurlar. Bununla birlikte, yalnızca yaşlı erişkinlere geriatrik bakım yönetimi hizmetleri verir ve / veya yaşlı sevdiklerine destek ve bakım yönetimi hizmetleri sunmada yetişkinlere yardımcı olur.
Yaşlı yetişkinlerin bakımını yönetmekte ailelere ve bireylere yardım eden kaliteli bakım yöneticilerine sahip olmak gerekir:

 • Fiziksel engeller
 • Gelişimsel Yetersizlikler (örneğin : Zihinsel Özürlüler, Down Sendromu, Otizm veya Asperger Sendromu)
 • Beyin hasarı
 • Zihinsel sağlık sorunları
 • Kronik veya Ciddi Hastalıklar

Çoğu zaman, engelli genç yetişkinler veya orta yaşlı yetişkin bir çocuk hakkında endişe duyan ebeveynlere yardımcı olabiliriz. Bakım Yönetim kadromuz her yaştan çalışmak için deneyim ve kimlik bilgilerine sahiptir. Bakım müdürü kapsamlı bir değerlendirme yapar ve yaşlanan sevdiklerinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları için aile planlamasına yardımcı olur.

Profesyonel Geriatrik Bakım Müdürüne Başvurmak Gerçekten Gerekli midir ?

Geriatrik Bakım Müdürü hizmetlerine ihtiyacınız olup olmadığını değerlendirirken geriatrik bakımın zorluklarını kendiniz yönetmek için zamanınız, eğiliminiz veya beceriniz olup olmadığını değerlendirmelisiniz. Emin değilseniz, bir yaşlı bakımı uzmanının yararlı olup olmayacağına karar vermenize yardımcı olması için güvenilir bir danışmana danışın. Diğer aile bireylerinin bir mesleğe danışmak için verdikleri desteğin verilmesi, çözümlerle ilgili fikir birliğine varmanın iyi bir yoludur.

Göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz sorular:

 • Sizin veya sevdiklerinizin yaşadığı sorunlar, rahatça yönetebileceğinizden daha büyük ve daha karmaşık hale geliyorlar mı?
 • Diğer talepler ve sorumluluklar artık sevdiğiniz kişinin sorunlarına gözetim ve ilgi istenilen düzeyde sağlamak mümkün değildir kadar büyük müsünüz ?

Profesyonel Geriatrik Bakım Yöneticisinin Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?

Profesyonel Geriatrik Bakım Yönetim hizmetleri çeşitli ortamlarda sunulmaktadır. Geriatrik Bakım Yöneticileri, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayarak şunları sağlayabilir:

 • Kişiselleştirilmiş ve merhametli hizmet – kişinin istek ve ihtiyaçlarına odaklanıyor.
 • Erişilebilirlik – bakım genellikle haftada 7 gün 24 saat mevcuttur.
 • Bakım yönetiminin sürekliliği – iletişim aile üyeleri, doktorlar ve diğer profesyoneller ile hizmet sağlayıcılar arasında koordine edilir.
 • Maliyet sınırlaması – uygun olmayan yerleştirmeler, hizmetlerin çoğaltılması ve gereksiz hastaneye kaldırma önlenir.
 • Kalite kontrol – bakım yönetimi hizmetleri Ulusal Profesyonel Geriatrik Bakım Müdürü Standartları Uygulama ve Etik Kurallarını takip eder.

 

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap