Süt Pompaları Anne Bebek Ürünleri Genel Sağlık Bilgileri

Hastane Tipi Süt Pompası Nedir, Neden ve Nasıl Kullanılır?

Süt Pompası (Göğüs Pompası) Nedir?

Süt pompası, memenin etrafında bir sızdırmazlık oluşturarak ve memeden sütü emen meme ucuna emme uygulayarak ve serbest bırakarak göğüslerden süt çıkışını sağlayan; emiş ve serbest bırakma kombinasyonuna sağlayan döngüdür.

Hastane Tipi Süt Pompası Nedir, Neden ve Nasıl Kullanılır?

Hastane tipi süt pompası, bebeğin emiş gücüne ve hareketine göre uyarlanmış; güvenli, sistemli ve sessiz çalışan genelde piston motorlu cihazlardır.
Hastane tipi süt pompası, anne sütü üretimi ve ihtiyacını artırmak için yetersiz kalan prolaktin ve oksitosin hormon seviyesini yeterince yükseltmek; memelerinizi etkili bir şekilde uyaran önemli cihazlardır.

hastane tipi süt pompası nedir nasıl nerede kullanılır, nereden satın alınır, fiyatlari, nasıl kiralayabilirim,

Hastane Tipi Süt Pompası Neden Kullanılır?

Hastane tipi süt pompası neden kullanılır sorusuna verilebilecek en doğru teknik cevap, daha yüksek seviyede emiş gücü ve daha verimli pompalama sağlayan güçlü motorlara sahip olmasıdır. Diğer pompalara göre biraz daha ağır, daha dayanıklı, daha büyüktür; fakat taşıması kolay olan ürünlerdir.

Süt Pompası/Cihazı Kullanım Nedenleri:

* Düşük süt üretimi,
* Emzirme döneminde bebeğinden uzak kalan (çalışan) anneler,
* Bebeğin yeterince göğüs ucunu emme gücünü yakalayamaması,
* Bebeğin emme ve doyma işlemini tamamlamasından sonra anne göğsünde kalan fazla sütün anne de yarattığı ağrı ve ateş durumu,
* Göğüs ucunun emmeye elverişli olmaması,
* Prematüre (erken doğan) bebekler,
* Çalışan bayanların özellikle süt salımına devam etmesi ve vücuda süt sağıyormuş izlenimi vererek süt bezlerinin çalışmasını sağlamak, laktasyonu teşvik etmek,
* İkiz bebek sahibi olmak,
* Süt tedarikini artırmak.

süt pompası nedir-nasil-kullanabilirim-nerede-kullanilir-nasil-satin-alinir-fiyatlari-nasil-kiralanir

Süt Pompası Seçenekleri Nelerdir?

Hastane tipi süt pompası genelde hastaneler için tasarlanmış ve birden çok kullanıcının hizmetine sunulan ürünlerdir. Birden fazla anne tarafından göğüs ucu aparatı (süt toplama kiti) değiştirilerek kullanılan cihazlardır.

Süt (Göğüs) pompaları söz konusu olduğunda önümüze çok farklı seçenekler çıkacaktır. Özellikle pompalama hakkında hiçbir şey bilmiyor ve deneyime sahip değilseniz muhakkak hamilelik öncesi veya hamilelik sırasında muhakkak bilgi edinilmeye çalışılmıştır. Bu çalışma çoğunlukla kafa karıştırıcı, sıkıcı ve bir o kadar da bunaltıcı olabilir. Şöyle internete bir tur attığınızda tek kullanıcı (kişisel elektrikli süt pompaları) ve hastane sınıfı süt pompaları göreceksiniz.

Süt Pompasını Nasıl Kullanabilirim?

Süt pompaları türleri marka ve modeller olarak ayrı olsa da genel olarak kullanım şekli aynıdır. Kurulumu kolay, kullanımı pratik olan bu cihazların siz değerli annelerimizi herşeyden önce rahatlatacağınızı ve bebeğinizi gönül rahatlığıyla doyuracağınızı unutmamalısınız.

Öncelikle ellerinizi yıkayın
Rahat oturabileceğiniz bir yer edinin
Pompa kitinizi hazır edininiz
Pompa setinin üzerindeki göğüs flanşını göğüs ucunuza tam olarak yerleştirin
Meme Ucunun, flanşın ( açık olan kısmın) ortasına tam olarak oturduğundan emin olun
İlk önce hızlı ritim ile meme ucu uyarılır, vakum gücü maksimuma yakın tutulur; süt akana kadar ( vakum gücü anneye rahatsızlık veriyorsa ayarı biraz düşürülür)
Süt akmaya başladığı anda vakum gücü normale çekilir, ritim (cyles) hızlandırılır
Emzirme seansın da süt ara ara durabilir, bu durumda vakum tekrar düşürülüp orta seviyeye getirilir ve ritim maksimuma çıkarılır.
Bu 15 dakikalık bir sağım süresi olacaktır.
Sağım bitim işleminde cihaz kapatılır ve göğüs pompa setleri göğüsten çıkartılır.
Süt sağım işlemi iş yerinde yapılıyorsa; süt saklama poşetleri veya süt saklama kaplarında hijyenik bir ortamda saklanmalıdır.
Sütün saklanması aynı zamanda sütün besin değerini kaybetmesini de engellemiş olacaktır.

medikal-urun-satis-sabit-telefonmedikal-urun-satis-whatsap

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap