Yara Bakımı Genel Sağlık Bilgileri

Bası Yarası Tedavi Yöntemleri Debrisoft ® Lolly Debridmanı

Yara Neden Oluşur, Yarayı İyileştirme Ürünleri Nelerdir?

Yara, patolojik nedenden dolayı oluşan hasarlardır.

Yatak Yarası ve Bası Yarasını tedavi edebilmek için önce yarayı ve diğer koşulları değerlendirmek gereklidir. Öncelikle kronik bir hastalığı varmı, sürekli yatalak haldemi, aynı zamanda yürüyebiliyormu, yaş ve zeka durumu, kan değerleri, tansiyonu, diyabet hastasımı, beslenme durumu ve koşulları, aldığı besin ve minerallerin değerlendirilmesi, cildin durumu, cildin bakımı ve hijyenik koşulları vb gibi hastanın bir çok durumu dikkate alınarak değerlendirilmelidir.

Yaranın oluşmasına etki eden faktörler dikkate alınarak; dışarıdan oluşan etkenler, basınç durumu, dolaşımı, mikrobik bir durumu maruz kalıp kalmadığı, kan hastalıkları olup olmadığı, sinir sistemi gibi durumların değerlendirilmesi gerekmektedir.

Cilt; epidermis, dermis ve hipodermis tabakalardan oluşmaktadır. Cilt; bariyer görevi görür, temas sağlar ve duyu organlarımıza yön verir, çevredeki olumsuz faktörlerden korur, vücut ısısını dengeleme gibi bir çok görevi bulunmaktadır.

Bası Yarası Tedavi Yöntemleri ve Ürünleri Nelerdir?

Bir yara yatağının hazırlığı başarılı bir iyileşme sürecinin temelini oluşturmaktadır. Birçok yara bakım ürünlerinin etkili olabilmesi için temiz bir yara yatağı gereklidir. Debrisoft ürünleri Debrisoft ve Debrisoft Lolly ile debridman hızlı, kolay ve neredeyse acısız bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Hedeflenen yara yönetimindeki bu ilk adımla, sağlam dokuyu koruyarak temiz bir yara yatağı oluşturabilir ve böylece bu yaraları optimal yara iyileşmesine karşı önleyebilirsiniz.

yara-neden-olusur-yara-iyilestirme-urunleri-tedavi-yontemleri-nelerdir-lohmann-rauscher-debrisoft-lolly-debridman-urunleri

Debrisoft ® Lolly Ürün Özellikleri

Debrisoft Lolly, invaziv ameliyattan kaynaklananlar da dahil olmak üzere derin yaraların debridmanı için geliştirilmiştir. L&R’nin bu yenilikçi ürününün kullanımı çok kolaydır ve artık ulaşılması zor alanlarda bile etkili debridman sağlar.

 • Patentli yüksek teknoloji ürünü polyester elyaf, döküntüleri ve eksüdayı etkili bir şekilde temizler, ayrıca yaraları çevreleyen ciltteki cilt gevreği ve keratoz kırılmaya dayanıklı polipropilen sap, cerrahi olarak invazif ve ulaşılması zor yara bölgeleri dahil olmak üzere derin yaralara erişmeyi kolaylaştırır.
 • Yumuşak elyaf bileşimi, bu ürünün kullanıcılar için çok rahat ve hastalar için neredeyse ağrısız olduğu anlamına gelir.
 • Hassas sabitleme dikişleri, ergonomik bir tutamak ve X-ışını ile tespit edilebilen bir iplik, maksimum kullanım güvenliği sağlar.
 • Kullanımı kolay monofilament fiber çubuk, debridman ihtiyaçlarınız için yenilikçi bir yardımcıdır.

Debrisoft ® Lolly Uygulama Alanları:

Derin yaraların debridmanı – invazif cerrahi olanlar dahil – yüzeysel yaralara uygulanır. Örneğin:

 • Diyabetik ülserler
 • Arteriyel ve venöz ülserler
 • Dekübit ülserleri
 • Ameliyat sonrası ikincil niyeti ile iyileşen yaralar
 • Travma, yanıklar, haşlanma

Debrisoft ® Lolly Ürün Bileşimi

Debrisoft Lolly’nin kafası monofilament polyester elyaftan oluşuyor ve mavi, X ışınıyla saptanabilen bir polipropilen iplikle (baryum sülfat ve polyester içeren) birleştiriliyor. Kafanın içi poliakrilat ile kaplanmıştır. Kafa bir polipropilen sap üzerine yerleştirilmiştir.

Debrisoft ® Lolly Avantajları

 • Hızlı bir şekilde görünür sonuçlar sağlar. Zaman ve dolayısıyla para tasarrufu sağlar. Yarayı 2-4 dakika arasında temizler.
 • Kullanımı kolay ve sezgiseldir. Kullanımı sırasında %95 memnuniyet sağlar.
 • Neredeyse ağrı yapmaz, % 97,4 oranında uyumludur ve yan etkisi yoktur.

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap