Kol ve Omuz

Dereceli Havalı Yastıklı Kol Askısı

Dereceli Havalı Yastıklı Kol Askısı Neden Kullanılır?

Aksilla (Kol ile omuzun birleşme noktası altındaki çukur kısım-koltukaltı) yastığı yani diğer bir anlamıyla dereceli havalı yastıklı kol askısı, askılık altındaki yastık sayesinde kolun ağırlığını daha geniş bir yüzey alanına yaymaya yardımcı olarak, ulnar sinir (omuzdan ele uzanan) üzerindeki basıncı düşürür.

Yastıklı Kol Askısının Kullanım Alanları Nelerdir?

Yastıklı kol askısı, hastanın ameliyat sonrası kullanması mecburi durumlarda immobilizasyonu yani sabitlemeyi sağlamak, kapsül kaydırmalarında, yumuşak doku zedelenmelerinde kolun 30 derece, 45 derece veya 60 derece askıya alınması gerektiğinde kullanılması gereken bir ortez ürünüdür.

Yastıklı kol askısında sağ kol veya sol ayrımı yoktur. Kol askısı doktor tavsiyesi ile kullanılan ve kaç derecede abduksiyonda kalacağı doktor tarafından belirlenen bir üründür. Dereceli kol askısı aynı zamanda rotator cuff (omuzda lif yırtığı) ameliyat sonrasında post operatif amaçlı olarak habitüel çıkıklarda (bir çıkığın yeterli tedavi görmemesi neticesinde bu çıkığın kendiliğinden sürekli çıkması ) omuzun sabitlenmesinde kullanılır.

en-ucuz-kol-askisi-yastigi-nereden-satin-alinir-nasil-kullanilir

Havalı Yastıklı Kol Askısının Ürün Özellikleri:

Cırt tutan özel kumaş kaplı sünger ve özel tasarlanmış sünger yastıktan imal edilmiştir.
Kol askısı üzerindeki cırt sayesinde, hava yastığı ilave edilir ve kola istenildiği şekilde duruş ayarı yapılır.
Hava yastığı 3 farklı büyüklüktedir.
Hasta beden ölçüsüne göre hava yastığı boyutu seçilir.
Gövde ve omuz askısı, kolay, hızlı ayarlama ve uygulama sağlar
Cırtlı olması kolay takma ve çıkarmayı sağlar.
Omuzun (abdüksiyon yastığı bağlandığında) abdüksiyonunu veya omuzun dış rotasyonunu (dış rotasyon yastığı takıldığında) sağlar.
30-45 ve 60 derecelik küçük yastıklardan oluşur.
Kol ve omuz hareketini sabitler
Boyun ve bel bölgesinden destek sağlayarak yükü hafifletir
Doktor tavsiyesi ile kullanım sonrası durumunda, doktor kontrolünde gerekirse yastık iptal edilir ve sadece kol askısı olarak ta kullanılabilir.

Yastıklı kol askısı yastık derecesine göre fiyatlandırılır, fiyat için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

yastikli-kol-askisi-ne-ise-yarar-fiyatlari-istanbul-anadolu-yakasi

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap