Kol ve Omuz

Klavikula Köprücük Kemiği Bandajı Nasıl Kullanılır?

Klavikula Nedir?

Klavikula, köprücük kemiğidir. Köprücük kemiği uzun, ince ve boynun tabanında bulunur. Köprücük kemiğinin ana işlevlerinden biri, kolları serbestçe tutmak ve gövdeden uzak durmaktır.

Klavikula Köprücük Kemiği Kırığı Nasıl Oluşur?

Klavikula Köprücük Kemiği kırıkları yaygındır. Bir kırığı tespit etmek kolaydır, çünkü klavikula doğrudan herhangi bir deformiteyi görünür kılan derinin altında yatar. Kırık bir köprücük kemiğine ait belirtiler hassasiyet, şişme ve kolu hareket ettirememe özelliklerini içerir.

Köprücük Kemiği Kırığı Nasıl Tedavi Edilir?

Hemen tıbbi yardım alın. Kırılmayı stabilize etmek için onarılmasına izin vermek için bir sling uygulamak yaygın bir uygulamadır. Kompleks kırıklar, köprücük kemiğini bir araya getirmek için ameliyat yapılmasını gerektirebilir. Klavikula kırıklarında kol askıya alınır, kırık uçları sekiz şeklinde bandaj ile bir arada tutulur. Klavikula kırıklarında iyileşme genellikle üç hafta sürer.

Uzanmış bir kola düşerseniz, araba kaza geçirirseniz veya spor yaparken vurursanız ve omuz bölgenizde yoğun bir ağrı hissederseniz hemen tıbbi yardım alırsınız. Kırık klaviküller, boynunuzun tabanına daha yakın omzunun ön kısmında ciddi ağrıya neden olur. Kırık yakınında şişlik, morarma, kol hareketi ile karıncalanma ve potansiyel oluşabilir.

Doktorunuz, yaralanmanın teşhisine yardımcı olmak için omzunuzdan bir röntgen çektirir. Kullanılan diğer tanı aracı kemik taraması, MR veya BT taramayı içerebilir.
Çoğunlukla kırık, kemiğin yanlış hizalanması veya cildin yüzeyini kırması için ciddi olmayan küçük bir yüzey çatlaması olan bir stres veya saç çizgisi kırığı olarak teşhis edilir. Klavikula küçük ince çizgilerle kırığı hemen x-ışını üzerinde görünmüyor. Çatlamayı açıkça görebilmek için şişme yeterince azalana kadar, bazen bir hafta kadar sürebilir.

sekiz bandajı nedir kullanımı fiyatı nasıl takılır, köprücük kemiği sekiz bandajı, köprücük kemiği sekiz bandajı nasıl yapılır, sekiz bandaj omuz

Klavikula Bandajı Ne İşe Yarar?

Klavikula bandajı, köprücük kemiğinin nihai destek ve immobilizasyonu sağlar. Klavikulum destek parantezi, klavikula kırıkları veya yaralanmaların tedavisi için tasarlanmıştır.

Klavikula kemiği kırıklarında stabilizasyon amaçlı kullanılır. Arka bölümde özel cırt yapışan kumaş lamine edilmiş 10 mm süngerden oluşan bir ped kullanılmıştır. Elastikliği giderilmiş bandajlar sayesinde klavikula kemiğini stabilize eder.

Klavikula bandajı satın almak ve fiyat bilgisi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

Klavikula Köprücük Kemiği Sekiz Bandajı Nasıl Takılır?

Sekiz Bandajı, kemik alanını hareketsiz kılan bir bandajdır. Omuzları geride tutar ve klavikülü dengede tutmak için her iki omuzun ve boynun etrafını sarar. Bandajlar köprücük kemiğini düzgün bir şekilde sabitler. Sadece arkadan ayarlanabilir, bandajları sıkıştırmak için birine ihtiyaç duyulur, çünkü bu aynı zamanda kendinize zarar vermeyi de önlemiş olur. Sekiz bandajı ile aynı zamanda duruşunuzu da düzeltip, sırt ağrısını da engelleyebilirsiniz.

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap