Genel Sağlık Bilgileri

CPAP ve CPAP Cihazı Nedir ?

CPAP Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cpap, uyku esnasında solunum sıkıntısı ve bozukları yaşayan kişilerin, uyku esnasında üst solunum yollarının uykuda açık kalmasını sağlayan, uyku ve solunum konforunu sağlamaya çalışan, sürekli pozitif havayolu basıncı terapisidir. Cpap’ın açılımı (Contnous Positive Airway Pressure) ‘dır. Doktor tarafından 1 gece kontrol altında tutulan ve durumu belirlenen basınçlı havanın maske aracılığıyla ağız ve burun yoluyla hava yoluna ileterek, kasların gece boyunca çökmesini engelleyen sistemdir.

CPAP Cihazı Nedir ve Neden Kullanılır?

Cpap Cihazı, CPAP ile tedavi edilen obstrüktif uyku apneli hastalar, hava yolundaki tıkanıklıkların üstesinden gelmek, daha kolay nefes almasını sağlamak ve normal solunumu uyarmak için; sürekli ve yüksek basınçlarda burun pasajlarına hava gönderen makinedir.

CPAP Cihazı kullanımı sırasında hasta, uyku esnasında bir yüz maskesi takar. Maske sayesinde üst hava yoluna iletilen hava yolu basıncı hem inspirasyon hem de ekspirasyon sırasında kesintisizdir.

Nazal CPAP, halen orta ila şiddetli obstrüktif uyku apnesi için tercih edilen tedavi yöntemidir. CPAP çocuklarda bile güvenli ve etkilidir. Gündüz uykusu düzelir veya giderir. Kalp fonksiyonu ve hipertansiyon da gelişir. Ve önemlisi, yaşam kalitesi gelişir.

CPAP Cihazının Faydaları Nelerdir?

Başlangıçta, CPAP hastalarına uygun bir hava basıncı miktarını belirlemek için bir uyku laboratuvarında 1 gece solunum fonksiyonları izlenmelidir. CPAP’taki hastalar ilk birkaç gece daha az uyku yaşamakta zorlanmaktadır. Birçok hasta başlangıçta maskeyi rahatsız bulur, klostrofobik ya da utanç verici bulur. CPAP bir tedavi değildir ve hayatı boyunca her gece kullanılmalıdır. Uygun olmayan hastalar obstrüktif uyku apnesi ve buna bağlı semptomların tam bir geri dönüşünü yaşar.

Bir CPAP cihazı, boğazındaki hava basıncını arttırır, böylece nefes alırken solunum yolunuz çökmez. CPAP cihazınızı kullandığınızda, yatakta eşiniz de daha iyi bir uyku çekebilir.

cpap cihazı uyku apne, cpap uyku cihazı, nasal cpap, cpap maskesi, cpap cihazı satan firmalar, nasal cpap maske, cpap cihazı işe yarıyor mu, cpap cihazı kiralama,

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap