Genel Sağlık Bilgileri Baston, Kanedyen ve Koltuk Değneği

Kanedyen, Koltuk Altı Değneği, Yürüteç ve Rolatör Nasıl Kullanılır ?

Kanedyen, Koltuk Değneği, Yürüteç ve Rolatör Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Nasıl Kullanmalıyız?

Ortopedi hastalarının daha çok kullandığı ürünler olan kanedyen, koltuk altı değneği, yürüteç ve rolatör hastanın kolay kullanımına uygun olmalıdır. Hasta kaza sonucu yaralanmış, bir kırığı olmuş olabilir, ameliyat sonrası ürüne kullanımı ihtiyaç doğurmuş olabilir.

kanedyen koltuk değneği baston yaşlı hasta yürüteci walker tekerlekli rolatör nedir nasıl kullanılır fiyatlari nereden satin alınır

Koltuk Değneği ve Kanedyen Kullanımı

kanedyen-koltuk-degnegi-kullanimi-urun-ozellikleri-fiyatlariKoltuk değnekleri hastanın aşırı güç harcamasını engellediği gibi, yorulmasını da engeller. Hastaya göre uygun model seçimi bu nedenle çok önemlidir.

Koltuk değneğini ilk kullanan hastalar ayakta dik duruşta zaman içinde alışkanlık sağlasa da ilk zamanlarda özellikle kalabalık alanlarda yanlış kullanıma sebebiyet verebilir.

Koltuk değneği bunun yanı sıra denge unsurudur ve ayakta dik durmanızı sağlar. Lateral stabiliteyi artırır.
Koltuk değneği kullanırken, değnekler ayaktan önde durmalıdır.

Sağ koltuk değneği ileri atıldığında sol ayak öne atılmalı, sol değnek ileri atıldığında sağ ayak öne atılmalıdır.

 

koltuk-degnegi-fiyati-urun-ozellikleri-kullanimi

Koltuk değneği kullanırken tutma yeri kalça hizasının üstünde olmalıdır
Dirsekler biraz vücuda dokunacak hizada olmalıdır.

Diğer bir kullanım şekli de her iki koltuk değneği öne atıldığında güç değneklere verilerek bacaklar ileri atılmalıdır.

Koltuk değnekleri kullanımında dengeli duruş pozisyonu çok önemlidir.

Kanedyen kullanımında en büyük avantaj; el, bilek ve dirsekten destek almasıdır.
Kanedyen kullanımı merdiven inip çıkma da kolaylık sağlar.

 

Hasta Yürüteç ve Rolatör Nasıl Kullanılır?

yurutec-kullanimi-urun-ozellikleri-fiyatlariYürüteç, çoğunlukla bacak, diz ve kalça ameliyatları ve protez kullanımı sonrasında doktor tarafından tavsiye edilip kullanılan bir üründür.

Hasta yürüteç, dört ayaklı olduğundan hastaya fazlasıyla güven verir. Bu noktada kanedyen, koltuk değneği vb ürünler geri planda kalır.

Yürüteç kullanırken en büyük desteği ve gücü kollarınız sağlar.
Yürüteçler farklı özellik ve modellerde olabilir.
Oturaklı yürüteç, oturaksız yürüteç, sepetli yürüteç vb.

Yürüteçler aynı zamanda rahatlıkla katlanıp yer kaplamasını da engeller.

 

 

 

rolatör-kullanimi-urun-ozellikleri-fiyatlariYürüteç kullanırken bir adım mesafesi kadar yürüteç ileri itilir ve kollardan güç alınarak, sağlam ayak öne atılır ve güçsüz ayak diğer adımın yanına getirilir.
Yürüteç kullanırken küçük adımlar atılmalıdır.

Yürüteç kullanırken hastanın yorulması gibi durumlarda ön tekerlekler kilitlenir ve ondan sonra yürütecin oturma kısmına hasta oturtulur.
Hasta, dinlendikten sonra yeniden yürüteç kullanımına devam edilir.

Yürüteç, sadece ameliyat sonrasında da kullanılmaz. İleri yaşta olan kişilerin ayakta zor durma problemlerimden dolayı da yürüteç kullanılır.
Yürüteç merdiven kullanımına uygun değildir.
Rolatör de yürüteç ile aynı kullanıma sahiptir.

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap