Genel Sağlık Bilgileri Hasta Bakım Ürünleri

Hemoroid Nedir, Neden Oluşur ve Herdegen Hemoroid Küveti Ne İşe Yarar?

Hemoroid Nedir ?

Hemoroid, rektum ve anüsün en alt kısmında bulunan şişmiş kan damarlarıdır. Bazen bu kan damarlarının duvarları o kadar ince bir şekilde gerilir ki, özellikle dışkı yaparken damarlar şişer ve tahriş olur. Hemoroidler, rektal kanamanın en sık nedenlerinden biridir.

İç ve Dış Hemoroidler

İç hemoroidler rektumun içinde, genellikle göremediğiniz veya hissetmediğiniz kadar vardır. Genellikle acı çekmezsiniz, çünkü orada çok az derecede sinirler vardır. Kanama olduğu zaman en önemli ve belki de tek işaret iç hemoroidin habercisi olabilir.

Dış hemoroidler anüsün etrafında cildin hemen altındadır, burada daha fazla ağrı algılayıcı sinirler vardır, bu nedenle kanama daha fazla görülmektedir.

Bazen hemoroidler prolapsiyon gösterir veya anal sfinkterin dışında büyür ve şişer. O zaman onları çevreleyen bölgeden daha pembe olan nemli şişlikler olarak görebilirsiniz. Ve dışkı çıkışı sırasında sık sık acı verme ihtimalleri yüksektir.

Hemoroid Neden Oluşur?

Genetik olarak aile ve aile üyelerinizde hemoroid varsa riski taşıyorsunuz demektir.
Alt rektumunuzda basınç oluşması kan akışını etkileyebilir ve damarları şişirebilir. Buna fazla kilo, obezite durumu, hamilelik gibi durumları neden olarak gösterebiliriz.
Tuvalet esnasında aşırı derecede zorlamak.
Fiziksel olarak zor bir şey yaptığınızda mesela ağır bir şey kaldırdığınızda bu durumla karşılaşabilirsiniz.
Uzun süre ayakta durmak veya sürekli oturan kişilerde büyük risk altındadır.

Hemorodinizin Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Hemoroitlerin en sık görülen belirtilerinden biri, genellikle tuvalete gittiğinizde ağrısız kanamadır. Tuvalet kağıdında veya tuvalette biraz kan görebilirsiniz. Altınızda kaşıntı, incinme veya anüs etrafında küçük şişkinlikler olabilir.
Hemoroitler, bu semptomların olası tek nedeni değildir. Hemoroid siyah veya koyu kırmızı / morumsu ise diğer sorunları ekarte etmek için doktorunuza görünün.

Hemoroid Küveti Nedir?

Hemoroid küveti oturma banyosu, perine etrafındaki alanı (genital ve anüs arasındaki boşluk) iyileştirmek ve temizlemek için kullanılan ılık, terapötik bir banyodur . Küvet içinde yapılabilir veya standart bir klozet üzerine sıkıca oturtabilirsiniz.

Hemoroit banyosu , anal fissür , prostatit , genital herpes ve kronik kabızlık gibi durumlar için evde etkili bir tedavi yöntemidir . Ayrıca doğumdan sonra vajinal iyileşmeye yardımcı olmak için veya anogenital bölgedeki herhangi bir ameliyat için kullanılabilir.

Çocuk doktorları, rahatsız bağırsak hareketleri yaşayan veya perineal bölgede kızarıklık veya sürtünme yaşayan çocuklar için genellikle oturma banyosu önerecektir.

Suya kendiliğinden ılık suya batırmak, etkilenen bölgeye kan akışını artırarak iyileşme sürecini hızlandırabilir. Durumu iyileştirmez, ancak tahrişi gidermeye yardımcı olabilir. Bir oturma banyosuyla, dokunması çok acı verebilecek bölgeleri nazikçe temizlemenin bir yolu da vardır.

Herdegen Hemoroid Küveti Oturma Banyosu

Herdegen Hemoroid Küveti Oturma Banyosu kullanımı özellikle ılık su veya ılık su içine ilaç vb rahatlatıcı ürünlerin atılması durumunda makat bölgesi sorunlarında çok yararlı ve rahatlatıcı bir yöntemdir.

Hangi durumlarda hemoroid banyosu rahatlatma sağlar: Hemoroid (basur, mayasıl, babasıl), makat çatlağı (anal fissür), makat sarkması (rektal prolapsus), makat siğili (anal kondilom, kondiloma akumiata), makat fistülü (anorektal fistül, perianal fistül, anal fistül) gibi durumlarda oturma banyosu büyük rahatlık sağlar.

Herdegen Hemoroid Küveti Ürün Özellikleri:

Herdegen Hemoroid Küveti Oturma Banyosu içinde, sabun koyma yeri bulunmaktadır.
Hemoroid küvet içi su alma kapasitesi 3 litredir
Tüm tuvalet içine uyumludur.
Yüksekliği 9 cm
Genişliği: 25 cm
Kenarlarının genişliği 5 cm
Ağırlığı 350 gramdır
Menşei: Fransa
Ürün Kodu: 580500
Fiyat bilgisi için firmamızla lütfen iletişime geçiniz

medikal-urun-satis-sabit-telefonmedikal-urun-satis-whatsap

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap