Genel Sağlık Bilgileri

İlaç Tedavi Arabası Nedir, Ne İşe Yarar, Neden Kullanılır?

İlaç Tedavi Arabası Nedir?

İlaç tedavi arabası, tıbbi malzemelerin bir arada ve düzenle tutulmasını sağlayan, doktorların hasta bakımı sırasında verimliliğini artırmak üzere tasarladığı medikal arabalardır.

İlaç Tedavi Arabası Ne İşe Yarar?

İlaç tedavi arabaları, kullanım alanına göre farklılık göstermekte olup, ürün yelpazesinde, ilaçların, anestezinin, oksijen araçlarının ve genel tıbbi malzemelerin taşınması için basit, etkili ve özel olarak tasarlanmış çözümler bulur.

İlaç tedavi arabaları, hasta kurtarma arabalarından ve ağır ekipman parçalarının taşınması için kullanılan büyük arabalardan tıbbi dosyaların depolanmasında kullanılan küçük arabalara kadar çok çeşitli amaçlar için kullanılabilen çok çeşitli el arabalar mevcuttur.

Çoğu tıp merkezi için depolama alanı her zaman bir sorundur. Oldukça sıklıkla, değişen gereksinimlere uyum sağlamak için alanların yeniden yapılandırılması gerekir. Bu nedenle, arabaların çoğu kez yerleşik ünitelere göre tercih edilmesinin nedeni budur. Sağlık çalışanları, depolama birimlerini ve taşıma arabalarını ihtiyaç duydukları her yere kolayca taşıyabilirler. Yüksek sıklıkta tekerlekli olma eğilimleri nedeniyle hastane arabalarının son derece dayanıklı ve sağlam olmaları gerekir.

 

ilac-tedavi-arabasi-nedir-ne-ise-yarar-modelleri-fiyatlari-nereden-nasil-satin-alinir-en-ucuz-uygun-kaliteli-imalat

 

İlaç Tedavi Arabalarının Kullanım Amacı Nedir?

Bir ilaç tedavi arabasının büyüklüğü, şekli ve içeriği hastaneler arasında ve aynı hastanedeki farklı bölümler arasında farklı olabilir. Örneğin, bir yetişkin tedavi arabası çocuk pediyatrik tedavi arabasından farklı olarak kurulur veya tıbbi hizmetteki tedavi arabası cerrahi bir ameliyattan farklı olabilir.

İlaçlar

İlaçlar, genellikle çoğu tedavi arabasının en üst çekmecesinde tutulur. Bunlara acil durumlarda en kısa sürede erişilmeli ve ulaştırılmalıdır. Bu nedenle, sağlayıcılara çok kolay erişilebilir olmaları gerekir. İlaçlar genellikle hızla ölçülüp dağıtılmasını kolaylaştıracak şekilde verilir.

Yaygın olarak kullanılan ilk çekmece ilaç seti:

Alkol bezleri
Amiodaron 150 mg / 3ml şişe
Atropin 1mg / 10 ml şırınga
Sodyum bikarbonat 50mEq / 50 ml şırınga
Kalsiyum klorür 1 gr / 10 ml şırınga
Sodyum klorür% 0.9 luk 10 ml flakon Enj. 20 ml şişe
Dekstroz% 50 0.5 mg / ml 50 ml şırınga
Dopamin 400 mg / 250 ml İV torbası
Epinefrin 1 mg / 10 ml (1: 10,000) şırınga
Sterilize Su
Lidokain 100 mg 5ml şırınga
Lidokain 2 gm / 250 ml IV torba
Povidone-İyotlu çubuk
Vazopressin 20 birim / ml 1 ml şişe
Çarpışma arabası aynı zamanda pediatrik ilaçlar içeriyorsa, bunlar ikinci çekmecede bulunabilir. Genellikle bunlar:

Atropin 0.5 mg / 5 ml şırınga
Sodyum bikarbonat 10 mEq / 10 ml şırınga
Salin yıkamalı şırıngalar
Sodyum klorür% 0,9 10 ml floş şırınga
Tedavi arabasının ikinci çekmecesinde ayrıca 100 mL veya 1 L torba gibi çeşitli ebatlarda salin çözeltisi de bulunabilir. Ameliyat bölümündeki bir çarpma arabası, Ringer laktat çözeltisini içerebilir.

Entübasyon

Birçok tedavi arabası aynı zamanda entübasyon yapmak için gerekli malzemelerin çoğunu da içerecektir. Bunlar, özel tedavi arabasının kurulumuna bağlı olarak üçüncü veya dördüncü çekmecelerde bulunabilir.

Yetişkin entübasyon çekmecesinde şunlar bulunur:

Farklı boyutlarda endotrakeal tüpler
Nazofarengeal ve belki de orofaringeal solunum yolları
Laringoskop kulp ve farklı ebatlarda bıçaklar
Ekstra pilli bir el feneri
Endotrakeal tüp üzerindeki manşeti şişirmek için yeterli büyüklükte bir şırınga
stilelerin
Isırık bloğu
Dil baskılayıcıları
Daha yeni düzenekler ayrıca bir nazal filtre hattı gibi kantitatif dalga biçimi kapnografisini başlatmak için gereken malzemeleri de içerebilir
Pediatrik entübasyon materyalleri ayrı bir arabada olabilir veya yetişkin tedavi arabasına dahil edilmişlerse kendi çekmecelerini tutabilirler. Pediatrik entübasyon besleme çekmecesi aşağıdakileri içerebilir:

2,5 mm havalandırılmamış endotrakeal tüp
3,0 mm – 5,5 mm mikrocu endotrakeal tüpler
Pediatrik Stile (8 Fr)
Yenidoğan Stili (6 Fr)
Nazofarengeal ve belki de orofaringeal solunum yolları,
Laringoskop bıçakları
Tek kullanımlık Miller bıçakları
Tek kullanımlık Macintosh bıçakları
Çeşitli ebatlarda koltuklar
Kan alma için Vacutainers
Spinal iğneler
Çeşitli ebatlarda emme kateterleri
Çeşitli boyutlarda kemik iliği iğneleri
Besleme tüpleri
Göbek damar kateteri
Dezenfektanlar (temizleme çubukları)
Pediatrik IV kitleri
İntravenöz çizgiler

Genellikle, bir IV’ü başlatmak için gerekli olan ekipmanın, tüpteki sıvılar gibi bir IV’ü muhafaza etmek için gereken malzemelerden ayrı bir çekmecede olması durumudur. IV çekmeceleri genellikle aşağıdakileri içerir:

IV Başlangıç ​​Seti
Anjiyokateterler 14 Ga ve / veya 16 Ga
Dezenfektanlar (Chloraprep, Betadine, povidone-iodine)
Çeşitli ebatlarda Luer lock şırıngalar
Turnike boruları
Çeşitli ebatlardaki Insyte oto korumaları
vacutainers
Mavi üst
Mor üst
Yeşil top
Kırmızı top
Çeşitli boyutlarda spinal iğneler
Çeşitli ebatlarda düzenli iğneler
3 Yollu Stopcock
bant
Armboards
ABG şırıngaları ve örnekleme kitleri
Kateter uçları
borular
IV çözümleri de bu çekmecede tutulabilir
Prosedür çekmecesi

Tedavi arabalarındaki alt çekmece, genellikle acil ve acil işlemler için hazır ambalaj kitlerinin hazır bulundurulmasına adanmıştır (veya IV çözümlerinin bulunduğu yer). Her durumda, işlem çekmecesinde aşağıdaki kitler bulunabilir:

EKG elektrotları
Çeşitli ebatlarda steril eldivenler
Çeşitli ebat ve malzemelerde dikişler
Emme malzemeleri
Salem pompası
Kriktiroidotomi kiti
Yetişkin ve pediatrik kesim paketi
Yankauer emme
Steril bir alan oluşturmak için perdeler
Büyük çaplı iğne ve şırınga (tansiyon pnömotoraks için)
Emme Cath Takımı 14 Fr ve 18 Fr
Lomber delinme kiti

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap