Genel Sağlık Bilgileri Kozmetik Malzemeler

Kırmızı Kızılötesi Infrared Lamba Nedir, Ne İçin Kullanılır, Nasıl Yararlanılır?

Kızılötesi Tedavi Nedir?

Kızılötesi ışığın, kas ağrıları ve sert eklemlerin neden olduğu ağrı ve ağrılarda etkin olduğu gibi, kızılötesi ışığın yarattığı konforlu sıcaklık cilde derinlemesine nüfuz ederek, kan dolaşımını uyarır ve kaslarınızı ısıtır. Kaslarınız ısı ile gevşerken dokuyu daha esnek hale getirdiğinden, sıcaklık da sertliği azaltır ve eklemleri daha esnek hale getirir.

Kırmızı Işık Terapisinden Nasıl Yararlanılır?

Fotobiyomodülasyon ve düşük seviye lazer tedavisi (LLLT) olarak da bilinen Kırmızı ışık tedavisi (RLT), son on yılda popülerliği arttıran bir gençleştirme ve ağrı tedavisi şeklidir. Güvenli, ucuz ve zararlı yan etkileri olmayan kırmızı ışık tedavisi, yaygın olarak görülen cilt problemlerinin yanı sıra vücut ağrıları ve iltihapları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılır. Cilt gençleştirme ve ağrıyı hafifletmek için kırmızı ışık tedavisi cihazı kullanarak bu alternatif tedavinin avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

 

kirmizi-infrared-isiticili-led-lambanin-urun-ozellikleri-saglik-uzerindeki-etkileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-uygulanir-fizik-tedavide-fototerapi-faydalari

 

Infrared Kızılötesi Isıtıcılı Lamba
Kızılötesi Infraruj Lamba Kırmızı Işık Tedavisinin Faydaları

Kan dolaşımını uyarır…
Kızılötesi ışık ve sıcaklık cildinize derinlemesine nüfuz ederek kan dolaşımını uyarır ve kan damarlarını genişletir. Ayrıca, kızılötesi ışık metabolik süreçleri ve atık maddelerin vücuttan atılmasını hızlandırır.

Kızılötesi ışık, sinir, kas ve eklem ağrınızı etkili bir şekilde hafifletir…
Kızılötesi lambalar, kas ağrısını hafifletmenize ve eklem esnekliğinizi artırmanıza olanak sağlar. Isı lambaları vücudunuza derinlemesine görünmeyen kızılötesi ışık dalgalarını kaslarınıza, sinirlerinize ve kemiklerinize iletir.

Yaraların iyileşmesini sağlar…
Bu güçlendirilmiş kan akımı, ağrıyı giderici ve iyileştirici bileşenler sağlar ve dokularınızdaki veya cildinizdeki herhangi bir yaralanma nedeniyle iyileşmeyi hızlandırır.

infrared-kirmizi-kizilotesi-isiticili-medikal-lamba-nedir-ne-ise-yarar-general-electric-250-watt-duyu-urun-ozellikleri-nelerdir

Cilt kırışıklıklarını ve yaşlanma belirtilerini azaltır…
Kolajen gelişimini uyararak kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini azaltır. Kırmızı ışık, cildinizi elastik ve sıkı tutmaktan sorumlu olan kolajen üretimini desteklemeye yardımcı olur. Yüzünüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları gidermek için 10 dakika boyunca günde iki kez RLT kullanılmasında sakınca görülmemektedir.
Yüzünüzün cildinde RLT kullanılması cildinizin dokusunu da yumuşatır ve zamanla gözeneklerin boyutunu azaltır.
Yeni kolajen hücrelerinin büyümesi uzun zaman alır.

kirmizi-infrared-isiticili-led-lambanin-cilt-hastaliklari-uzerindeki-etkileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-uygulanir-fototerapi-faydalari

Aknenin dolaşımı artırarak ve şişliği azaltarak yatıştırır…
RLT (Kırmızı Işık Tedavisi), dolaşımı iyileştirir ve uygulandığı her yerde iltihabı azaltır. Sivilce üzerinde kullanıldığında, bu özellikle kötü lekelerin daha az acı verici hale gelmesine ve lenfatik sistemin atıkları daha iyi temizleyebilmesine neden olur. Sivilce tedavisi için düşük dozda kırmızı ışık en etkili olanıdır. Yüzünüzü bir kerede aşırı yüklemekten ziyade, “küçük ve sık sık” bir RLT rutini uygulayabilirsiniz.

kirmizi-infrared-isiticili-led-lambanin-akne-hastaliklari-uzerindeki-etkileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-uygulanir-fototerapi-faydalari

Egzama ve sedef hastalığı gibi sık görülen cilt hastalıklarını tedavi eder…
Kırmızı Işık Tedavisi’nin (RLT’nin) anti-enflamatuar özellikleri, birçok insanın cilt koşullarından kaynaklanan iltihaplanma rahatsızlığından kurtulmasını sağlamıştır. Egzama ve sedef hastalığı gibi durumlardan kaynaklanan kaşıntı ve rahatsızlığı azaltmak için RLT kullanılır.
Sedef hastalığı için yapılan RLT tedavileri, ürünlerin bu amaç için özel olarak tanıtılmasına neden olacak kadar ayrıntılı bir şekilde araştırılmamıştır. Bununla birlikte, anti-aging ve ağrı tedavisi için kullanılan RLT cihazları genellikle sedef hastalığı için de kullanılabilir. RLT’yi yakın kızılötesi ışıkla birleştirerek sedef hastalığını tedavi etmede daha başarılı olabilirsiniz.

kirmizi-infrared-isiticili-led-lambanin-cilt-sedef-akne-hastaliklari-uzerindeki-etkileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-uygulanir-fototerapi-faydalari

Saç dökülmesini önleyerek ve saçların büyümesini sağlar…
Kırmızı Işık Tedavisi’nin (RLT’nin) bazı durumlarda saç folikülü büyümesini uyardığı, böylece hem erkek hem de kadınlarda saç dökülmesini durdurduğu ve tersine çevirdiği gösterilmiştir. Bu RLT kullanımına yönelik çalışmalar karışık sonuçlar vermiş olsa da, saç dökülmesi ilacı olarak kullanıldığına dair iyi bir anekdot kanıtları da bulunmaktadır
Saç dökülmesini önleyen RLT tedavileri, her seansta 8-15 dakika süreyle haftada 2-3 kez uygulanır. Bunlar özel bir RLT tedavi merkezinde, kuaförde veya evde yapılabilir.
Saç dökülmesini tedavi etmek için RLT kullanmak çok zaman ve taahhüt gerektirir. Olumlu sonuçları 12 haftadan daha erken görmeyi beklemeyin.

kirmizi-infrared-isiticili-led-lambanin-sac-dokulmesi-buyumesi-hastaliklari-uzerindeki-etkileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-uygulanir-fototerapi-faydalari

Cildinizdeki günlük kozmetik hasarı onarabilirsiniz…
Kırmızı Işık Tedavisi’nin (RLT’nin) en popüler kullanımı cilt gençleştirici ve tamircisidir. Kronik cilt durumlarını ve büyük hasarları tedavi etmenin ötesinde, RLT ayrıca kesik ve sıyrıklar gibi günlük lekeleri ve geride bıraktığı izleri tedavi etmek için de kullanılabilir.
Küçük kesikler ve sıyrıklar için ilk yardımınızın bir parçası olarak RLT’yi kullanmak, bu yaralanmaların daha az ağrılı olmasına ve iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olabilir.
Kesiklerden veya sivilcelerden kaynaklanan izler, RLT’nin cildin iyileşme kabiliyeti üzerindeki etkisinden dolayı düzenli olarak kırmızı ışığa maruz kalmasıyla zamanla önemli ölçüde azaltılabilir.
Geliştirilmiş kılcal damar oluşumuyla cildinizi daha sağlıklı yapabilirsiniz. RLT dolaşımı arttırır ve etkilenen bölgede artan kılcal damar oluşumuna yol açar. Kılcal damarlar, oksijen ve besin maddelerinin cilt hücrelerine taşınmasına yardımcı olur ve böylece daha fazla kılcal damarlar cildinizin daha sağlıklı ve daha genç görünmesini sağlar.
Bu aynı zamanda genel cilt tonunuzu yumuşatmanıza yardımcı olur ve yüzünüze muhteşem bir parlaklık verir.
RLT ayrıca lenf sistemi aktivitesini artırarak cildinizin sağlığını da iyileştirir ve bunun sonucunda şişliği azaltır.

kirmizi-infrared-isiticili-led-lambanin-kas-eklem-sinir-hastaliklari-uzerindeki-etkileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-uygulanir-fototerapi-faydalari

Eklem sertliği ve ağrıyı azaltın.
Kırmızı Işık Tedavisi’nin (RLT’nin) sert veya ağrılı eklemlere uygulandığında ısıya benzer etkileri olduğu düşünülmektedir; yani eklem ağrısını % 20’ye kadar azaltmaya yardımcı olabilir. Eklem ağrısını hafifletmek ve zaman içindeki sertliği azaltmak için fizik tedavi ile birlikte RLT kullanılır.
Eklemler, eklemlerin incindiği ve sert hale geldiği bir ağrı döngüsünde sıkışabilir, bu da onları daha az kullanmanıza neden olarak, kullanım eksikliği nedeniyle artan ağrı ve sertliğe yol açar. RLT’yi kullanmak, eklemlerinizi daha serbest kullanmanıza ve böylece bu ağrı döngüsünden kopmanıza izin verecek kadar sertliği azaltmanıza yardımcı olabilir.
Eklem ağrısı tedavisi söz konusu olduğunda, RLT’yi fizik tedavi ile birlikte kullandığınızdan emin olun. Eklem ağrısını iyileştirmek için tek başına RLT yeterli olmayacaktır.

kirmizi-infrared-isiticili-led-lambanin-kas-eklem-agrilari-hastaliklari-uzerindeki-etkileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-uygulanir-fototerapi-faydalari

Yaraların iyileşmesini hızlandırır…
Kırmızı ışık yaranın normalden % 200 daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir. Vücudunuzun yaralarını daha çabuk iyileşmesine yardımcı olmak için ilk yardım ve ameliyat sonrası yara tedavilerinin bir parçası olarak RLT kullanabilirsiniz. Daha önce kapanmayan bir yara için, şartlara bağlı olarak yaranın tamamen kapatılması kabaca 4-8 hafta sürekli RLT tedavisi alabilir.
Kollajen ve kılcal oluşumunu desteklemeye ek olarak, RLT ayrıca yaraların açılması boyunca yeni bağ dokusu oluşumunu içeren doku granülasyonunu da uyarır.

kirmizi-infrared-isiticili-led-lambanin-yaralarin-iyilesmesi-uzerindeki-etkileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-uygulanir-fototerapi-faydalari

Bel ağrısı ve siyatiği tedavi etmek ve iyileştirmek…
RLT’nin anti-enflamatuar özellikleri, birçok insanda sırt ağrısını hafifletmede büyük başarı sağlamıştır. İltihabı ve rahatsızlığı azaltmak ve sağlıklı bir hareket aralığını geri kazanmak için sırt ağrınız, boyun ağrınız veya siyatikiniz varsa RLT kullanın. Ağrıyı kesmek için, bölgede 2 hafta boyunca günde iki kez RLT kullanmanız ve ardından ağrı kesildikten sonra haftada 1 veya 2 seans devam etmeniz önerilir.
Sırt ağrısının tedavisinde en iyi sonucu almak için RLT’yi fizik tedavi ile birlikte kullandığınızdan emin olun. Özel durumunuza en uygun tedavi planını belirlemek için doktorunuzla konuşun.

kirmizi-infrared-isiticili-led-lambanin-bel-agrilarinin-siyatigin-iyilesmesi-uzerindeki-etkileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-uygulanir-fototerapi-faydalari

Kızılötesi Isı Lambası Kullanma Talimatı

Isı lambanızı aldıktan sonra, sayısız sağlık koşullarını (ve cilt problemlerini / yaşlanmayı) tedavi etmek için onu vücudunuzun herhangi bir yerinde güvenle kullanabilirsiniz.

Kızılötesi ısı lambanızı çeşitli durumlar için tam olarak nasıl kullanacağınız çok önemlidir.

1. Ağrı kesici amaçla kullanım: Soketi bir sandalyeye, rafa, bir yatak başlığına veya vücudunuzu lambaya yaklaştırabileceğiniz herhangi bir yere tutturun.
Lambadan en az 18-24 inç uzağa oturun .
Isı ampulünü yanınızda değil, yan tarafınızda kullanın.
Kızılötesi ışığı engellemek için göz koruyucu gözlük veya gözlük kullanın .
Alanın rahatça tolere edebileceğiniz kadar sıcak olmasına izin verin.
Vücudunuzu birkaç dakikada bir hafifçe hareket ettirin.
Ampulü seans başına 15 ila 20 dakika , günde 3 seans kullanın. Aşırı kullanım ilave bir fayda sağlamayacaktır.
Kafanızda kullanırsanız (sinüsler, baş ağrısı, kıllanma, tıkanma vb.) – seans başına 10 dakikadan fazla kullanmayın.
Her zaman bir zamanlayıcı kullanın, çünkü ısı sizi uyuya kalmayacak kadar rahatlatır.

2. Cilt yaşlanma karşıtı ve gençleştirme amaçla kullanım: Yine, soketi vücudunuzu lambaya yaklaştırabileceğiniz bir yere takın.
Lambadan yaklaşık 12 ila 22 inç uzakta oturun.
5 dakika boyunca bir zamanlayıcı ayarlayın.
Her cilt bölgesi en fazla 5-6 dakika süreyle tedavi edilebilir.
Gözlerinizi korumak için güvenlik kızılötesi engelleyici gözlük kullanın.
Her 2-3 günde bir tedaviyi tekrarlayın.
Haftanın 7 günü kırmızı ışık tedavisi kullanmaktan kaçınmayın – cildinizin kendini yeniden inşa etmesi ve her tedaviden sonra iyileşmesi için zamana ihtiyacı vardır (bu yeni kollajen üretilmesini sağlar). Haftada 4-5 kez kullanın.

3. Cilt Sorunları (akne, yaralar, yanıklar, döküntüler, enfeksiyonlar) çözümü amacıyla kullanım: Kızılötesi lamba, antibiyotiklere dirençli enfeksiyonları öldürebilir ve yara iyileşmesini büyük ölçüde hızlandırabilir.

infrared-kirmizi-kizilotesi-isiticili-medikal-lamba-fizik-tedavi-masaji-fiyatlari-faydalari-kullanimi-neden-nasil-kullanilir-calisir

Sonuçları Ne Kadar Hızlı Hissedeceksiniz / Göreceksiniz?

Ağrı hafiflemesi söz konusu olduğunda, birçok insan neredeyse bir rahatlama hissedebilir ve bu durum düzenli evde tedavi ile daha da iyi hale gelir.

Cildinizde görsel olarak gördüğünüz etki (kırışıklık azaltma, daha az sarkma, daha iyi cilt tonu, cilt parlatma vb.) Ortaya çıkması için daha fazla zaman alabilir.

Yaklaşık 1-2 hafta içinde yüzünüzün daha iyi bir cilde sahip olduğunu ve daha güzel bir tonda göründüğünü fark edeceksiniz. Daha sağlıklı ve dinlenmiş görüneceksiniz.

Yaklaşık 2-6 haftadan sonra ince çizgiler kaybolmaya başlayacaktır. Cildiniz parlak ve pürüzsüz ve yumuşak olacaktır.

4 ay sonra kırışıklıklar ve ince çizgiler arasında büyük bir fark görülebilir.

Kızılötesi Lamba Terapisi Sonrası

Isı, birkaç saat içinde kaybolarak, cildinizde geçici bir kızarıklığa neden olabilir (yanma olmaz).

Kızılötesi ısı ampüllerinin tehlikesi aşırı kullanım sonrası sadece cildiniz ve gözleriniz için sakıncalıdır.

Başınızın ve yüzünüzün çevresinde kullanıldığında, kızılötesi koruyucu camlı güvenlik gözlüklerini kullanın .

Ve asla 10 dakikadan fazla kullanmayınız. Cildin yanmasını önlemek için, daima sıcaklığı alabileceğiniz rahat edeceğiniz bir yere oturun.

Kızılötesi lambalar bronzlaşma sağlamaz.

Isı lambasını kullanmadan önce cildinize esansiyel yağlar, losyonlar veya kremler uygulamayın. Yağlar ısınabilir ve yanıklara neden olabilir.

Sıcakken bir kızılötesi lambaya dokunmayın.

Kızılötesi lamba tedavisi, ışıkla ağırlaşabilecek bazı cilt kanserleri için kontrendikedir.

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

1 Yorum

  • Kırmı,ı infrared ampul birim fiyatınız nedir?Kırmızı ışık koruyucu gözlük de mevcut mu?varsa fiyatını öğrenebilir miyim

Yorum Yap