Hastane Malzemeleri

Negatoskop, Işıklı Röntgen Panosu Modelleri ve Fiyatları

Negatoskop Cihazı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Negatoskop, yüksek teknoloji ürünü bir ekipman zincirinin ürettiği tıbbi röntgen görüntülerini izlemek için kullanılan bir cihazdır. X ışınlarını okumak için tasarlanan bu cihaz radyoloji aksesuarı olarak sınıflandırılmıştır. Radyolojik tanı ve radyoloğun etkinliği ve doğruluğu, film okuma koşullarına bağlıdır.

Negatoskop, radyolojik teçhizatın son derece karmaşık yapısına kıyasla teknik sadeliği nedeniyle, radyoloji bölümlerinde yer almaktadır. Tıbbi görüntülemede elde edilen tartışmasız teknik ilerlemeye rağmen, filmlerin kalitesi ancak tamamen aydınlatılmış ve homojen bir cihazda okunduğunda tam olarak kullanılabilir, bu da negatoskop cihazlarıyla mümkündür. Negatoskop cihazları hastane malzemeleri ekipman listesindedir, son zamanlarda artık hastane dışında; okullarda, iş yerlerinde, avmlerde vb bir çok yerde de kullanılmaktadır ve neredeyse olmazsa olmaz ürünlerinden birisidir.

İyi bir negatoskop kalitesini sağlamak için 3 temel özellik kontrol edilmelidir:

Tüplerin renk sıcaklığı
Aydınlatılmış yüzey homojenliği
Işık gücü

Negatoskop Modelleri:

Negatoskoplar ince ledli ve floresanlı olmak üzere iki farklı çeşittedir. İnce ledli negatoskoplar içi ledlerle döşeli ince bir levhadan oluşmakta olup, gerektiğinde duvar içine de monte edilebilir özelliktedir. Floresanlı negatoskoplar, içi genelde simit şeklinde floresan ile döşenmiş olup, kalın dkp sacdan imal edilmektedir.

Floresanlı Negatoskoplar

Antibakteriyel özellikli elektrostatik toz boya
Açma kapama düğmesi
Floresan lamba

Floresanlı negatoskoplar, tekli, ikili, üçlü ve dörtlü olmak üzere 4 farklı boyuttadır.

Floresanlı Klasik Negatoskop Ürün Ölçüleri
Tekli Ürün Ölçüsü: 11 x 42 x 52 cm
İkili Ürün Ölçüsü: 11 x 76 x 52 cm
Üçlü Ürün Ölçüsü: 11 x 120 x 52 cm
Dörtlü Ürün Ölçüsü: 11 x 150 x 52 cm

İnce Ledli LCD Negatoskoplar

İnce Ledli Negatoskop Ürün Özellikleri:

 • Dkp sac üzerinde siyah textüre termoset kaplı gövdeli
 • Toz tutmayan özellikte beyaz ekran dış filtresi
 • Pelür kağıdını tutma özellikli film tutacağı
 • Film ağırlığını dengeli tutma özellikli
 • 4800 lümen ışık akışı
 • 10.000 Kelvin renk sıcaklığı
 • 120º ışık açısı özellikli
 • 50.000 saat lamba ömürlü
 • 18W 12 Volt güç tüketim özellikli
 • A+ Sınıf Enerji
 • Yerli Üretim
 • Menşei: Türkiye

İnce Ledli negatoskoplar, tekli, ikili, üçlü ve dörtlü olmak üzere 4 farklı boyuttadır.

İnce Ledli Negatoskop Ürün Ölçüleri

Tekli Ürün Ölçüsü: 1,3 x 40 x 50 cm
İkili Ürün Ölçüsü: 1,3 x 80 x 52 cm
Üçlü Ürün Ölçüsü: 1,3 x 120 x 52 cm
Dörtlü Ürün Ölçüsü: 1,3 x 145 x 52 cm

İmalatını yapmış olduğumuz ürünlerin fiyat bilgisi için talep etmiş olduğunuz modellerin adetleriyle beraber iletişim bölümümüzde yer alan mail adreslerimizden birine mail atarak veya whatsapp hattımızı kullanarak hızlı geri dönüş sağlayabilirsiniz.

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap