Genel Sağlık Bilgileri Osgb

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (Osgb) Nedir?

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (Osgb) Nedir?

OSGB, İş yerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini vermek üzere kurulmuş, yönetmeliğe uygun olarak mevzuatın gerektirdiği fiziki ve tıbbi donanıma sahip, iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin (İş Güvenliği Uzmanı, İş yeri Hekimi, ve Diğer Sağlık Personelinin) oluşturduğu yasal olarak; “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, özel kuruluşlar” olarak tanımlayabiliriz.

osgb için gerekli malzeme ve ilaç listesi

OSGB’nin Görevleri Nelerdir, Neden Kurulur?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan “İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tehlike Sınıfları Tebliği” 25 Kasım 2009 tarih ve 27417 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İlgili yönetmelik, daha önce yayımlanan “iş yeri ortak sağlık ve güvenlik birimleri ile Ortak Sağlık Güvenlik Biriminin Çalışma esas ve usulleri” hakkındaki yönetmelik çerçevesinde faaliyet gösterecek olan OSGB “Ortak Sağlık Güvenlik Birimi“nin de yetkilendirilme ve çalışmaya başlamalarını sağladı.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) mevzuatına OSGB Resmi Gazete yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

OSGB kurulabilmesi ve hizmet sunabilmesi için tam süreli iş sözleşmesiyle çalışan;

a) En az bir işyeri hekimi,
b) En az bir iş güvenliği uzmanı,
c) En az bir diğer sağlık personeli,
istihdamı zorunludur.

OSGB’ler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetki sertifikası almış, her türlü iş yerine; iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı sağlayan kuruluşlardır.

iş güvenliğ malzeme listesi, osgb iş yeri revir asgari malzeme listesi, doktor odası ağlık kabini

OSGB’nin Amacı Nedir, Ne İş Yapar?

OSGB’nin amacı bir iş yerinde oluşan veya olmasını engelleyen; iş güvenliği ve sağlık sorunlarını çözmektir. Düzenli kontroller ile iş kazalarını ve meslek hastalıklarının gelecekte engellemesini sağlayarak yıllık değerlendirme raporu sunmaktır. Yıllık değerlendirme raporu 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına göre düzenleniyor ve iş güvenliği ve sağlığına yönelik olarak gerçekleştirilen tüm faaliyetleri yıllık bir rapor olarak sunulmalı ve işverence imzalanarak kayıt altına alınmalıdır.

Osgb Revir Malzeme Teslimatı ve Gerekli Tüm Malzemeler firmamızdan tarafından karşılanmaktadır. İş güvenliği uzmanlarımız eksik olan malzemelerinizi belirleyeceği gibi, gerekli olan diğer tüm malzemeleri de yasal listeye uygun olarak sizlere opsiyonel olarak fiyatlandırarak en doğru ve güvenilir hizmeti sunacaktır.

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap