Genel Sağlık Bilgileri

Podoloji ve Podiatrik Tıp ve Ayak Sağlığının Önemi Nedir?

Podiatri Nedir ve Podiatri Hizmetleri Nelerdir?

Podiatri (Ayak bakımı) ; deri, tırnak veya mekanik ayak problemleri olan ve diyabet hastaları için değerlendirme, tavsiye ve tedaviyi sağlar.

Ayak bakım (Podiatri) hizmetleri, hastane, klinikler ve toplum ortamlarında, hapishanelerde ve hastanın evinde devlete kayıtlı podiatristler ve eğitimli ayak bakımı uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından sağlanmaktadır. Hizmetin temel amacı, doku canlılığını korumak, ayak fonksiyonunu geliştirmek ve ağrıyı kontrol etmektir.

Ayak problemleri bir dizi farklı durumu içerir ve hastalar birden fazla durumdan kaynaklanan komplikasyonlara neden olabilir.

Ayak bakımı gerektiren üç ana grup vardır:

Ayakları risk altına sokan bir hastalığı olan kişiler (örneğin, şeker hastaları)
Engelleyici ayak durumundaki kişiler (örneğin, artritik durumlar)
Temel ayak bakımına ihtiyaç duyan insanlar
Ayak hastalıkları uzmanları, özellikle de hareketliliği etkileyenler olmak üzere, ağrıya neden olan rahatsızlıklarda uzmanlaşırlar.

Tedaviler genel ayak bakımından karmaşık kas iskelet sistemi durumlarına ve hizmetlerine kadar uzanır

Podoloji, Podolog ve Podiatrik Tıp Nedir?

Podoloji veya podiatrik tıp, ayak, ayak bileği ve alt ekstremite bozukluklarının araştırılması, teşhisi ve tıbbi tedavisine ayrılmış bir tıp dalıdır.

Podolog, ayak bakımı konusunda 4 yıllık üniversite bölümünü bitirmiş ayak bakımı uzmanı doktoruna denir.

Bir Pediatrik Tıp Doktoru (DPM), ayak, ayak bileği ve bacağın yapılarını etkileyen koşulları teşhis etmek ve tedavi etmek için eğitimleri ve eğitimleriyle onaylanmış bir uzmandır.

Podiatrik hekimlerin insan anatomisi, fizyolojisi, fizyopatolojisi, sosyolojik ve psikolojik bakış açıları, genel tıp, cerrahi ve farmakoloji alanlarında geniş bilgi birikimi vardır. Uzman podiatrik doktorlar, uzmanlık alanında ek lisansüstü eğitim veya arkadaşlık eğitimi ve deneyimi ile kalifiye olmuş podiatristlerdir.

podoloji, podolog, podiatri, ayak sağlığı bakımı, pedikür, podiatrik tıp nedir ne işe yarar, neden gereklidir,

Pedikürcülük (Ayak Bakımı) Nedir?

Tüm Erişkin Hastalar İçin Ayak Bakımı ve Podiatrik Hizmetler
Podiatri veya podiatrik tıp, ayak hastalıklarını tedavi eden ilaç dalıdır. Ayak problemleri için bir dizi ayaktan hastaya uygulanan podiatrik tedaviler mevcuttur, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Mantar tırnak
Batık ayak tırnakları
Topuk acısı
Plantar fasiit
Siğil çıkarma
Çekiç ayak
Bunyonlar
Neuromas
Diyabetik ayak ülserleri / enfeksiyonları dahil olmak üzere kapsamlı diyabetik ayak bakımı

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabet, insülin üretme veya uygun şekilde kullanma kabiliyetidir ve vücudun şekeri, nişastaları ve diğer yiyecekleri enerjiye çevirme yeteneğini bozar. Yüksek kan şekerinin uzun süreli etkileri (hiperglisemi) ayaklar dahil olmak üzere vücudun organlarında ciddi hasara yol açabilir.

 

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap