Kol ve Omuz

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı Nedir ?

Tenisçi dirsekliği, kol dirsek ve önkol kayışları, dirsek ve bilek arasındaki ligamentleri, tendonları ve kaslar üzerindeki gerginliği en aza indirgeyen, ağrılı belirtileri hafifleten ortez ürünlerinden biridir.
Epikondilit bandajı ve tenis dirsekliği, koldaki şişme nedeniyle hasar ve ağrı oluşumunu önlemeye de yardımcı olabilir.
Tenisçi dirsekliği ve epikondilit bandajı kullanımı doktor tavsiyesi ve reçetesiyle alınması tercih edilmelidir.

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı Ne İşe Yarar ve Neden Kullanılır?

Tenisçi dirsekliği, genellikle önkol ağrısının tedavisinde koruyucu bir adım olarak kullanılır. Doktor, tendona bağlı yanal epikondilit semptomatik olarak teşhisi koyar. Bu yaralanma, dinlenme sırasındaki ve belirli hareketler sırasında şiddetlendiğinde, dirsekte ve bilekte ağrı ve sertlik ile son bulur.
Tenisçi dirseği, genellikle tenis oynayanlar, golf oynayanlarda daha yaygın olan bir semptomdur fakat bu oyunu oynayanlarla sınırlı değildir. Kolları ile çok iş yapan çok çeşitli insanlarda tekrarlayan bir stres yaralanması olarak gerçekleşebilir. Tenisçi dirseği normalde dirseğin dışındaki ağrıya verilen addır ve golfçü dirseği dirseğin içindeki ağrıdır.
Tenisçi dirsekliği, hasarlı olan bölgeleri sıkıştırarak, izole ederek ve hareketlerini kısıtlayarak ağrıyı sınırlamaya yardımcı olur. Epikondilit bandajı hasar görmüş dokuların sürekli yaralanma riskini ortadan kaldırmaya çalışarak, dirseğin kendini onarması için gereken süreyi sağlar.

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı Nasıl Kullanılır?

Epikondilit bandajı doktor tavsiyesi ile bir kaç hafta kullanmayı gerektirir. Hastanın kolu olabildiğince dinlendirmek, düzenli olarak buzla, anti-inflamatuvar ve ağrı giderici ilaçların düzenli dozlar halinde desteklemek gerekir. Ağır vakalarda hasarı onarmak için cerrahi müdahale gerekebilir.
Tenisçi dirsekliği, ağrının bulunduğu bölgenin hemen üzerinde değil ağrılı bölgeye yakın kısa bir mesafede kullanılmalıdır. Tenisçi dirsekliği, ortez ürünlerinde yardımcı tedavi ürünlerinden birisinin olmasının yanında, beraberinde fizik tedavi de gerekebilir.

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı Ürün Özellikleri

Ağrı yükünü azaltmada etkendir
Epikondilit tedavisinde kullanılır
İçindeki silikon üç adet başlıkları sayesinde, sürekli kompreston sağlar
Çift taraflı jarse kaplı neopren kumaştan üretilmiştir.
Bantta kullanılan neopren kumaşın terleme oluşturmaması için perfore edilmiştir.
Siyah renklidir
Tenisçi dirsekliği içinde bulunan lastik band ilk önce koldan geçirilerek kolda ekstra durmasını sağlar.
Band üzerindeki cırtlar sayesinde rahatlıkla kolda ayarlama sağlanır

Tenisçi Dirsekliği Epikondilit Bandajı Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Tenisçi dirsekliğini firmamızı arayarak, mağazalarımıza giderek veya telefonda sipariş vererek te faturanızla beraber satın alabilirsiniz. Firmamız aynı zamanda SGK ile anlaşmalı olup rapor ve reçete karşılığında da verilir. Satış fiyatlarımız piyasa fiyatının altında olup, tüm hastalarımıza en iyi hizmeti vermektedir.

epikondilit bandı, epikondilit bandı nedir, epikondilit bandı fiyatı, epikondilit bandı nasıl kullanılır, epikondilit bandı fiyatları, epikondilit bandı, epikondilit bandı nasıl takılır fiyatları, epikondilit bandı ne kadar, lateral epikondilit bandı, lateral epikondilit bandı nasıl kullanılır, medial epikondilit bandı, neopren epikondilit bandı, epikondilit dirsek bandı, lateral epikondilit bandı fiyatı, epikondilit bandı ne işe yarar, epikondilit bandı kullanımı, epikondilit bandı ne kadar süre kullanılır, epikondilit bandı nasıl takılır,

Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir. Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir. Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır. Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, "Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur". İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.
Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yap